Amnesty International заявила про зростання кількості страт у світі

Amnesty International заявила про зростання кількості страт у світі

Amnesty International заявила, що кількість страт у 2021 році зросла на 20% у порівнянні з попереднім роком. Водночас кількість країн, що застосовують смертну кару, скоротилася до мінімуму.

Про це йдеться у доповіді організації.

AI зафіксувала у 2021 році не менше 579 страт у 18 країнах. Смертні вироки виконувались шляхом обезголовлення, повішення, розстрілу та впорскування отрути. Кожною четвертою страченою була жінка.

"Здебільшого за це несе відповідальність Іран, де стратили щонайменше 314 людей (у порівнянні з 246 у 2020 році) — це найбільша кількість страт з 2017 року. У країні різко зросла кількість страт за злочини, пов'язані з наркотиками", — йдеться у звіті.

Правозахисники наголошують, що страта за такі злочини є порушенням міжнародного права, яке забороняє використання смертної кари за злочини, не пов'язані з умисним вбивством.

Значне збільшення числа смертних вироків у порівнянні з 2020 роком було зафіксовано у Демократичній Республіці Конго (не менше 81 проти 20), Єгипті (не менше 356 у порівнянні з 264), Іраку (не менше 91 проти 27), М'янмі (не менше 86 у порівнянні з 1), В'єтнамі (не менше 119 у порівнянні з 54) та Ємені (298 проти з 269).

В AI зазначили, що більше ніж удвічі збільшилася кількість страт в Саудівській Аравії -- у 2021 році там стратили 65 людей. Така тенденція тривала і в 2022 році, коли за один день у березні стратили 81 людину.

Експерти зазначають, що реальна кількість страт, мабуть, значно вища, оскільки в Китаї — країні, де виноситься і виконується найбільша кількість смертних вироків, — відповідна інформація вважається державною таємницею, тому дані щодо КНР у статистиці AI не враховуються. За оцінками Amnesty, у Китаї щороку страчують тисячі людей.

У доповіді також не враховуються дані щодо В'єтнаму та Північної Кореї — через відсутність офіційної статистики та незалежної інформації.

Водночас AI зазначає, що, попри нинішній приріст кількості страт у всьому світі, дані за 2021 рік – одні з найнижчих з 2010 року. Кількість держав, у яких ще застосовується смертна кара зменшилася до 18. Це мінімум за весь час ведення статистики. Автори доповіді називають ці країни "ізольованою меншістю".

Що відомо

Читайте також

"Я не вбиваю дітей і старих”. Президент Філіппін розкритикував Путіна

СБУ: Шістьох бойовиків "Л/ДНР" засудили до 8-15 років

Венедіктова розповіла, кого з військових РФ першим судитимуть за воєнні злочини в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок