На Буковині вперше від початку війни релігійна громада перейшла з підпорядкування УПЦ МП

На Буковині вперше від початку війни релігійна громада перейшла з підпорядкування УПЦ МП

На Буковині вперше від початку війни релігійна громада перейшла з підпорядкування УПЦ МП
Церква у селі Хлівище. Фото: Вікіпедія

У Чернівецькій області вперше від початку війни релігійна громада перейшла з підпорядкування Української православної церкви (Московського патріархату). Парафія села Хлівище Ставчанської громади перейшла до Православної церкви України.

Про це у коментарі Суспільному сказав голова місіонерського відділу Чернівецької і Буковинської єпархії ПЦУ Роман Грищук.

За його словами, 22 травня за перехід до Православної церкви України проголосувало понад 90 людей. Це майже всі парафіяни. Не підтримали перехід 12 людей. Збори селяни ініціювали самі. Згідно з законом, для переходу церкви під іншу юрисдикцію потрібно отримати згоду двох третин парафіян.

Після переходу до іншої єпархії для храму у селі Хлівище шукатимуть нового священника від ПЦУ. На зборах був присутній теперішній настоятель храму. Він сказав, що не підтримує "розділення людей та сіяння ворожнечі".

Збори парафіян зняли на відео:

В умовах воєнного стану процедура переходу не змінювалась.

Як релігійній громаді змінити підлеглість

  • Парафія має провести загальні збори. Рішення про перехід має ухвалити не менш як дві третини від кількості членів релігійної громади.
  • Рішення мають засвідчити підписами.
  • Аби зареєструвати релігійну громаду, її члени повинні подати статут нової громади, копію рішення про її утворення, протокол загальних зборів з підписами. Ці документи передають до місцевої адміністрації.
  • Після переходу громади не втрачають прав на майно та культову споруду.
  • Частина громади, що виступила проти переходу, може зареєструвати власний статут та укласти договір про порядок користування культовою спорудою.

Що відомо

  • Опісля повномасштабного вторгнення Росії в Україну деякі релігійні громади Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської, Хмельницької та інших областей перейшли від УПЦ МП до Православної Церкви України.
  • Раніше предстоятель УПЦ Онуфрій засудив дії Росії проти України й закликав молитися за військових та громадян.
  • Патріарх Московський Кирило під час промови у храмі збройних сил РФ 3 березня сказав, що у воєнний час служба у "російських збройних силах — це справжній подвиг". Також 7 березня Настоятель Російської православної церкви заявив, що війна триває, бо "деякі сили вісім років намагалися знищити те, що існує на Донбасі".

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок