Український гросмейстер Андрій Баришполець балотуватиметься в президенти ФІДЕ

Український гросмейстер Андрій Баришполець балотуватиметься в президенти ФІДЕ

Український гросмейстер Андрій Баришполець балотуватиметься в президенти ФІДЕ
Фото: Chessbase

Наразі шахову федерацію очолює колишній заступник голови уряду РФ.

Український гросмейстер Андрій Баришполець висунув свою кандидатуру на пост президента Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ). Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Наступний конгрес ФІДЕ відбудеться цьогоріч із 31 липня до 9 серпня в індійському місті Ченнаї. Водночас засідання Генеральної Асамбеї, під час якого й визначать нового голову федерації, відбудеться 7-8 серпня.

Подати свою кандидатуру на прийдешні вибори президента можна до 7 червня. При цьому серед вимог до претендентів немає обмежень щодо країн, які представляють кандидати, тобто у виборах можуть взяти громадяни Білорусі та РФ.

Читайте також: ФІДЕ дозволила шахістам з Росії і Білорусі виступати під прапором організації до кінця 2022 року

Наразі ФІДЕ очолює росіянин Аркадій Дворкович. Він став президентом федерації у 2018 році. Однак із 2008 до 2012 Дворкович був помічником президента РФ Дмітрія Мєдвєдєва, а з 2012 до 2018 року нинішній очільник ФІДЕ обіймав посаду заступника голови уряду РФ. Тоді уряд Росії очолював так само Мєдвєдєв.

У 2022-му ж каденція Дворковича добігає кінця у ФІДЕ, а за посаду президента буде змагатись представник від України.

Як пояснив своє рішення український шахіст?

Андрій Баришполець у своєму зверненні підкреслив, що головною причиною невдач ФІДЕ є її нинішня репутація і потреба в підтримці з боку авторитарних урядів. При цьому український гросмейстер згадав президентство росіянина Кірсана Ілюмжинова, що тривало 23 роки1995 - 2018 і яке сформувало ФІДЕ імідж "службовця політичних інтересів, корумпованої та погано фінансованої організації".

"Хоча нинішній команді вдалося зробити управління ФІДЕ прозорішим і відкритим, політична та фінансова залежність ФІДЕ від російської влади більш ніж очевидна.

Шаховий світ і я особисто чекав на гідного кандидата; того, хто представлятиме інтереси шахів, а не свої власні. Бажаючи виправити репутацію ФІДЕ, я висунув свою кандидатуру на пост президента Міжнародної шахової федерації.

Мої принципи такі: нетерпимість до корупції у будь-яких формах, ФІДЕ служить шахам, а не чиїмось політичним інтересам, прагнення до максимальної прозорості та відкритості, прихильність до глобальної інтеграції, дотримання демократичних, ліберальних засад, а також принципів корпоративного управління", – зазначив Баришполець.

Читайте також: Росія заблокувала найпопулярніший шаховий сайт Chess.com через статті про Україну

За словами українського шахіста, дотримання цих трьох принципів зможе привабити корпоративних і приватних партнерів, які б вивели ФІДЕ на новий рівень. Також українець звернув увагу на популяризацію аматорських шахів, зазначивши, що розвиток цього напряму стане "найкращим каталізатором довгострокового просування шахів".

Хто такий Андрій Баришполець?

  • 31-річний гросмейстер із України. Народився в Києві, але є постійним жителем США.
  • Економіст, доктор філософії у сфері сільського господарства та прикладної економіки. Отримав цей ступінь у Техаському технічному університеті (2021).
  • Двічі переможець Панамериканського університетського чемпіонату в складі команди Texas Tech (2015, 2019; США).
  • Чемпіон Winter Chess Classic GM (2018; США) і переможець 13th Delhi Parsvnath Open (2015; Індія).
  • Віцечемпіон України з бліцу (2012), чемпіон України серед шахістів до 18 років (2008).
Читайте також: Сестри Музичук не підписали лист до ФІДЕ про усунення Росії і Білорусі. Їх виключають з федерації
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо