Другий етап медреформи: гроші підуть за пацієнтом з липня

Другий етап медреформи: гроші підуть за пацієнтом з липня

Другий етап медреформи: гроші підуть за пацієнтом з липня оригінал

Три наступні місяці лікарні фінансуватимуться за старою схемою через державну субвенцію. Про це сказав Андрій Віленський директор департаменту договірної роботи Нацслужби здоров'я України. З липня гроші підуть за пацієнтом, як і передбачає другий етап мед реформи. До 1-го квітня на Чернігівщині 49 лікарень підписали договори із національною службою здоров’я. Серед них одна – приватна клініка. Лідер за кількістю пакетів послуг і за сумою договору – Чернігівська обласна лікарня, вона надаватиме 16 груп послуг із 27-ми, на суму 146 з половиною мільйонів гривень. Обласний центр Екстреної медичної допомоги уклав угоду на 118 мільйонів. Третій медичний заклад за сумою договору – Центр сучасної онкології – це майже 103 мільйони гривень.

«Протягом наступних трьох місяців заклади охорони здоров’я будуть отримувати гроші за глобальним бюджетом. Протягом цього часу ми будемо спрямовувати у заклад той обсяг грошей, який вони мали історично в перерахунку на кількість послуг. Протягом цього часу ми не будемо оплачувати окремі випадки лікування, розуміючи, що заклади повинні бути готові до надання медичної допомоги у будь-який момент», - сказав директор департаменту договірної роботи Національної служби здоров’я України Андрій Віленський.

Новгород-Сіверська центральна районна лікарня змогла підписати договір за сімома пакетами із 27-ми. В результаті там закрилось пологове відділення та скоротилась стоматологія.

З першого квітня місцеві жителі мали б користуватися безкоштовними послугами, передбаченими другим етапом реформи. За умови електронного направлення від сімейного лікаря. Однак фінансування лікарня поки що не отримала, з’ясували наші журналісти.

«Ось як вибачите – це наше пологове, вчора ще було. А наразі воно опечатане і оглядова опечатана», - показує приміщення головна лікарка Новгород-Сіверської ЦРЛ Світлана Шам.

Від сьогодні пологове відділення Новгород-Сіверської райлікарні не працює. Його закрили у зв’язку з вимогами реформи другої ланки. Тут у майбутньому планують відкрити денний стаціонар. Поки опечатали на час епідемії коронавірусу, щоб за потреби тут зміг ночувати медичний персонал.

«Саме оце відділення і передбачене для цього. Є бойлер, є душова».

Сімох працівників пологового скоротили, двох працевлаштували. Акушерка з 26-річним стажем Тетяна Василець перший день працює у прийомному відділенні. Каже довелось швидко вчитись - сьогодні встановили нове програмне забезпечення – це також один з пунктів реформи, і від сьогодні тут пацієнтів приймають за електронними направленнями, які надає сімейний лікар або лікар швидкої.

«Три чоловіки у мене сьогодні поступило. Були електронні направлення вузьких спеціалістів: одна по швидкій допомозі і одна по направленню», - розповідає медсестра Тетяна Василець.

Під скорочення потрапили три стоматологи районної лікарні. Відтепер безкоштовно, наприклад запломбувати зуб, тут не можна. Прийматимуть пацієнтів лише з гострими станами.

Головна лікарка Новгород-Сіверської ЦРЛ Світлана Шам пояснює: «Стоматологічна допомога надається за кошти Національної служби здоров’я тільки ургентна – для дорослих тільки ургентна. Платять тільки за ургентний випадок – гострий стан, коли дуже щось болить, коли, скажімо, щока з флюсом, коли зробили знімок – там гранульома.»

Лікарня на 1 квітня підписала 7 пакетів надання допомоги пацієнтам з 27. Але і на ці пакети, каже Світлана Шам, гроші ще не надійшли на рахунки лікарні.

«Лікарня повинна отримати ту суму грошей - 1/9, бо 9 місяців до кінця року – за нашими пакетами без сотні 14 млн – цього мало, але то окрема розмова, але навіть цю суму ми не отримали. На цю суму ми мали придбати ліки, витратні матеріали. Ми пацієнтам екстреним, що поступили, пояснили, що на превеликий жаль, кошти за ними не прийшли і поперед них не прийшли. Вибачте, але для себе треба придбати ліки».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як лікуватимуть коронавірус. Уряд затвердив єдиний протокол

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди