"Чи війна того варта?" — Зеленський поставив низку питань українським студентам

"Чи війна того варта?" — Зеленський поставив низку питань українським студентам

"Чи війна того варта?" — Зеленський поставив низку питань українським студентам
Президент України Володимир Зеленський, фото: ОП

Сьогодні 19 травня президент України Володимир Зеленський виступив онлайн перед студентами та ректорами українських закладів вищої освіти та закликав учасників відповісти на його запитання.

"Я справді радий можливості поспілкуватися сьогодні з вами й сподіваюся, що це буде саме спілкування. Не лекція чи семінар, яких, упевнений, вам і так вистачає. Мені хотілось би побудувати з вами діалог, тому у своєму виступі я поставлю запитання, і мені цікаво почути відповіді від кожної й кожного, хто забажає", — насамперед зазначив Зеленський.

Президент запитав студентів, чи хотіли б вони жити в Україні, і якою має бути держава, щоб в ній хотілось жити. Він наголосив, що люди, які зараз поїхали за кордон, говорять, що багато в чому Україна вже виграє в інших країн: це стосується зокрема цифровізації, інтернету, зв'язку та сфери послуг.

Також Зеленський запропонував обговорити питання оборони, захисту та армії. Він запитав, наскільки великою має бути армія, чи має бути в Україні загальний військовий обовʼязок для всіх хлопців і дівчат та який має бути порядок володіння зброєю для цивільних громадян.

"Звичайно, у мене є свої відповіді на ці запитання. Але тим Україна і відрізняється від Росії та інших тираній, що не якась одна людина вирішує все для всього народу, а люди самі можуть обрати для себе правила життя", — сказав український президент.

Крім того, Зеленський торкнувся питання співіснування з Росією та росіянами вже після війни та запитав студентів, чи взагалі ця війна того варта.

"Я не маю сумніву, що ми виборемо незалежність. Але ми маємо памʼятати зараз і завжди, що ціна усього цього – це десятки тисяч життів. Життів усіх, хто був убитий ворогом. Десятки тисяч. За незалежність. І за можливість кожного і кожної з вас обрати, як жити та в якій Україні", — сказав він.

Що відомо

  • Наприкінці травня президент Володимир Зеленський планує особисто виступити у Стенфордському університеті.
  • 17 травня президент Володимир Зеленський виступив по відеозв'язку на церемонії відкриття 75-го Каннського кінофестивалю та нагадав світові про війну в Україні.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 85. Текстовий онлайн

Як навчаються українські школярі-біженці у ЄС ― розповідає освітянка

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок