"Єдина вижила після обстрілу": у Львові лікують 10-річну дівчинку з Вугледара

"Єдина вижила після обстрілу": у Львові лікують 10-річну дівчинку з Вугледара

"Єдина вижила після обстрілу": у Львові лікують 10-річну дівчинку з Вугледара
Перше ТМО Львова

У Лікарню святого Миколая у Львові доправили 10-річну дівчинку з Донеччини. Вероніка — єдина, кому вдалось вижити після обстрілу укриття, її рідні загинули. Попереду на дитину чекає тривале лікування та реабілітація. Про це повідомили у пресслужбі медзакладу.

На початку квітня у Вугледарі, де жила Вероніка разом з родиною, зникло світло, вода та зв'язок. Через масовані обстріли дівчинка із рідними була вимушена постійно перебувати в укритті, каже дядько дитини Елхан Джалілов:

"У Вугледарі жила бабуся Вероніки, мої двоюрідні брати — батько і дядько дівчинки, його дружина. Коли почався масований обстріл, вони вже постійно перебували у підвалі дев'ятиповерхівки. 9 квітня туди прилетів снаряд. Загинули всі, окрім Вероніки. Я думаю, її закрили собою дорослі. Очевидці казали, що стріляли прицільно з танку, і снаряд залетів прямо у підвал".

Вероніка з рідними
Вероніка з рідними. Перше ТМО Львова

Під завалами дівчинку знайшли сусіди. Уламок снаряду потрапив їй в голову, на лівій руці відірвало великий палець, праву — частково паралізувало. Спочатку Вероніку госпіталізували до лікарні в Дніпрі, згодом — доправили у Лікарню святого Миколая. Дядько Вероніки розповідає, коли вперше побачив дитину, було важко її впізнати. Визначити, що це саме вона, допоміг шрам на лікті.

Дівчинка святкує десятий день народження в лікарні
Дівчинка святкує десятий день народження в лікарні. Перше ТМО Львова

Вероніку вже прооперували: команда офтальмологів у Львові усунула дефект повіки та сітківки ока, аби зберегти його функцію. Згодом на дівчинку чекає іще одне втручання — уламок снаряду досі у неї в голові і видалити його поки неможливо. Лікарі чекають, доки загоїться рана.

"Вероніка потрапила до нас із складною мінно-вибуховою травмою, з ушкодженням головного мозку та хребта. Власне у неї є два металеві уламки. Один — в правій півкулі мозку, а другий знаходиться біля нервів шийного відділу хребта. Уламок в мозку є близько до ділянки, яка відповідає за рух кінцівок. Ми плануємо його виймати. Єдине, що ми чекаємо, щоб заживити рану на шкірі голови і тоді будемо планувати таке втручання", — каже завідувач нейрохірургічного відділення Лікарні Св. Миколая Михайло Ловга.

Вероніку оглядає лікар
Вероніку оглядає лікар. Фото: Перше медоб’єднання Львова

Зараз з дитиною працюють реабілітологи та психологи. Вероніка уже робить перші кроки і вчиться заново ходити. Також до неї починає повертатися пам’ять.

"З нею постійно працюють наші реабілітологи та психологи і вона має постійну підтримку від них. Ми вже бачимо суттєве покращення. Якщо на момент госпіталізації вона не давала нікому до неї підійти, ні з ким не контактувала, то зараз вона постійно спілкується. Вона молодець. Вероніка потребуватиме активної реабілітації і для того, щоб досягти бажаного ефекту, бажано пройти цю реабілітацію в найближчі 6 місяців", — додає лікар.

Реабілітація дитини
Реабілітація дитини. Вероніка проходить реабілітацію, фото: Перше медоб’єднання Львова

Після лікування у Львові дівчинка продовжить реабілітацію за кордоном.

Читайте також: У Львові лікують 15-річну харків'янку, яка отримала поранення від касетних бомб

Вибір редакції

На початок