Лікар з Кропивницького показав, як працюють апарати штучної вентиляції легень

Лікар з Кропивницького показав, як працюють апарати штучної вентиляції легень

Лікар з Кропивницького показав, як працюють апарати штучної вентиляції легень Оригінальне

Про роботу апаратів штучної вентиляції легень Суспільному розповів завідувач відділення анестезіології обласної лікарні у Кропивницькому Остап Сабат. За словами директора обласного департаменту охорони здоров’я Олега Рибальченка, в обласній лікарні – 47 апаратів ШВЛ.

В апаратній кімнаті реанімаційного відділенні обласної лікарні у Кропивницькому на момент зйомки було вісім апаратів: ”Якщо треба, ми звідси беремо апарат і веземо до хворого в палату. Апарати забезпечують вентиляцію як при травмах легень, так і при інших невідкладних станах”.

За словами Остапа Сабата, в лікарні є три апарати ШВЛ, що належить до класу високоінтелектуальних: ”Якби хворий був на апараті, то можна було б уявити, що це легеня хворого. Така вентиляція вважається інвазивною, тобто проводять її після інтубації. Інтубація – це процедура ,коли проводять протекцію дихальних шляхів інтубаційною трубкою. Також є спеціальна маска. У нас при вірусних пневмоніях був досвід, коли людина знаходилась місяць на такому апараті. Потім сама самостійно дихала, одужувала”.

Лікар з Кропивницького показав, як працюють апарати штучної вентиляції легень

Лікар з Кропивницького показав, як працюють апарати штучної вентиляції легень

Показав лікар і апарати для штучної вентиляції легень високого і середнього класу, пояснивши, чим відрізняються апарати високого і середнього класу від високоінтелектуальних: ”Їх застосовують частіше. Вони виконують ті ж функції, але ними простіше користуватися. Якщо функціонал високоінтелектуальних апаратів брати за 100%, то апарати високого і середнього класу мають до 80% функцій. Але їх достатньо для штучного і допоміжного дихання. Високоінтелектуальні апарати використовуємо в надскладних випадках, коли необхідні режими роботи є тільки у апаратів цього класу. Наприклад, при тяжких захворюваннях легень, хронічних захворюваннях легень, важких травмах, або коли хворий тривалий час знаходиться на штучному апараті і важко його відлучити”.

Нагадаємо, у лікарнях Кіровоградської області є 175 апаратів штучної вентиляції легень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди