Сокальська районна лікарня зможе прийняти 50 хворих на коронавірус

Сокальська районна лікарня зможе прийняти 50 хворих на коронавірус

Сокальська районна лікарня зможе прийняти 50 хворих на коронавірус

Зараз майже 15 відсотків лікарів Сокальської центральної районної лікарні, де мають лікувати хворих на коронавірус, пішли у відпустки. Про це повідомив головний лікар Роман Швед. Лікувати хворих на коронавірус будуть у Сокалі тоді, коли лікарні Львова будуть заповнені. Загалом можуть прийняти 50 людей.

У цій лікарні, у відділенні анестезіології, будуть лікувати хворих на коронавірус. Завідує цим відділенням Юліан Макачка.

"Наше життя – це життя викликів і я це сприйняв як наступний наш виклик для нашого суспільства, країни, людства в цілому, який ми мусимо побороти. Лікарська місія не міняється ніколи – вона завжди одна. Це порятунок життя наших людей, пацієнтів, щоб вони залишалися максимально здоровими і жили максимально довго. Місія в нас не міняється, міняються тільки наші вороги", - говорить лікар Сокальської районної лікарні Юліан Макачка.

Сокальська районна лікарня зможе прийняти 50 хворих на коронавірус

Сокальська районна лікарня зможе прийняти 50 хворих на коронавірус

У одній із палат є два апарати штучної вентиляції легень та чотири кисневі точки.

"Це апарат "Бриз" українського виробництва 2007 року випуску. Це апарат середнього, низького класу, у нас він працює досить давно, справний. Це зволожувач кисню, більше для пацієнтів середньої важкості, які мають не важкі дихальні розлади, але потребують інгаляції кисню", - розповідає завідувач відділенням анестезіології Юліан Макачка.

Людей, які не потребують штучної вентиляції легень, будуть лікувати у хірургічному відділенні.Таких пацієнтів будуть розміщувати і в травматологічному відділенні.

"У теперішній час я хочу сказати про моральний стан наших працівників, що люди готові надати допомогу, не дивлячись на різні ситуації. Ми просимо, щоб дали захист, щоб ми були захищені засобами індивідувального захисту і захищені державою, щоб держава застрахувала кожного працівника, який буде працювати тут на випадок, ми ж тоже люди – ми можемо хворіти, на випадок захворювання медпрацівника", - каже лікар Сокальської районної лікарні Валерій Комарницький.

Лікарня за потреби має прийняти 50 хворих на коронавірус. Зараз там є чотири апарати штучної вентиляції легень, до кінця місяця мають закупити ще 2. У лікарні є 39 точок доступу до кисню.

"Ми будемо приймати орієнтовно. Ми знаємо, що госпіталізація буде проводитися середнього і важкого ступенів захворювання. Якщо ми будемо обслуговувати 50 чоловік, орієнтовно до 10 відсотків, може 15-20 – це будуть люди, які будуть потребувати активного подання кисню. Я думаю, що на ту кількість ми вже практично готові. Якщо будуть ці два апарати в нас, ще додадуть, то ми будемо мати до 7-8 апаратів. Я думаю, що ми будемо готові", - розповідає головний лікар Сокальської районної лікарні Роман Швед.

Сокальська районна лікарня зможе прийняти 50 хворих на коронавірус

Сокальська районна лікарня зможе прийняти 50 хворих на коронавірус

У Сокальській лікарні прийматимуть хворих із Сокальського та Радехівського районів. З бюджетів цих районів виділили близько 3 мільйонів гривень. На ці гроші мають закупити засоби дезінфекції, індивідуального захисту для медиків та необхідне обладнання.

"Нам найбільше зараз не вистачає – це окулярів і респіраторів. Кошти на це є. Придбати на разі нема де", - каже голова Сокальської райадміністрації Ігор Дацюк.

За словами Ігоря Дацюка, на Сокальщині є близько 400 людей, які повернулися з-за кордону.

"Ми щодоби зранку отримуємо інформацію щодо наших людей, які повернулися з-за кордону. Це близько 400 осіб, які повернулися із різних країн. Ми їх маємо всіх на обліку. Ми доручили нашим сільським головам, нашим дільничним інспекторам поліції, сімейним лікарням постійний контроль і постійне опитування, зв'язок із цими людьми, які повернулися із-за кордону, які мають бути на самоізоляції", - розповідає Ігор Дацюк.

Нагадаємо, на Львівщині обрали 10 лікарень, де лікуватимуть хворих на коронавірусну інфекцію. З них 6 за межами міста Львова.

"Ми поділили ці лікарні на першого ступеня і другого ступеня – всі лікарні міста Львова – 1 ступеня, де вже в даний момент перебувають або хворі на коронавірус або ті, які мають підозру. Спочатку заповнюються ці лікарні, які назвав – це центр легеневого здоров'я, інфекційна, Винниківський госпіталь і 8-ма лікарня. Далі, по мірі потреби, будуть заповнюватися і районні лікарні", - говорить заступник голови Львівської облради Богдан Гагалюк.

За словами Богдана Гагалюка, для боротьби із коронавірусом на Львівщині із місцевих бюджетів виділили понад 280 мільйонів гривень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди