Полонений військовий РФ розповів про обстріли Харкова з танків та артилерії

Полонений військовий РФ розповів про обстріли Харкова з танків та артилерії

Полонений військовий РФ розповів про обстріли Харкова з танків та артилерії
Полонений на Харківщині військовий РФ Андрій Ушаков. Фото: Суспільне | скрін

Полонений у Харківській області російський військовий Андрій Ушаков розповів про незаконний перетин кордону 24 лютого та про обстріли міста з танків і артилерії.

Відео розмови із полоненими опублікував блогер Володимир Золкін.

Ушаков — житель Пермського краю, механік-водій, чоловіку майже 21 рік.

За його словами, український кордон він перетнув разом із іншими військовими РФ вранці 24 лютого. До цього, за словами Ушакова, він вважав, що братиме участь у військових навчаннях.

"У ніч із 23 на 24 [лютого] нас відправили вже зі зброєю, до цього ми навіть не знали куди їдемо, весь час говорили: "Навчання, польовий вихід". Нам сказали, що навчання відбуватимуться в Курській області. По факту ми поїхали до України", — розповів Ушаков.

Військовий РФ перебував під Харковом — між селами Мала Рогань та Рогань.

"У нас все одне й те саме щодня було. Обстріл артилерією. Ми ховалися в окопах і все. У нас було завдання тримати висоту і перекрити трасу", — розповів Ушаков.

Харків також обстрілювали з танків.

"Танки стріляли в місця, де ймовірно перебував снайпер, який по нас працював, та коригувальник. Ми в полі стояли, поряд було селище. Лісосмуга, поле і знову лісосмуга, і за нею вже Харків, саме місто не бачили. [Стріляли] і у бік Харкова і, виходить, у бік тилу", — розповів Ушаков.

26 березня чоловік разом із кількома іншими окупантами потрапив у полон.

Що відомо

  • Селище Рогань звільнили в кінці березня разом із селом Мала Рогань.
  • Трасу біля села Мала Рогань війська РФ взяли під контроль наприкінці лютого. На трасі окупанти розстріляли понад 20 цивільних машин із людьми.
  • У звільненій від росіян Малій Рогані знайшли близько 10 поховань загиблих від обстрілів людей, яких поховали без встановлення причин смерті та свідоцтва про смерть через окупацію.
На початок