Військові РФ розікрали Суспільне Херсон, а тепер створюють пропагандистський канал

Військові РФ розікрали Суспільне Херсон, а тепер створюють пропагандистський канал

Військові РФ розікрали Суспільне Херсон, а тепер створюють пропагандистський канал
Фото: ІРС-Херсон

Будівлю філії Суспільного Херсон військові РФ захопили як тільки зайшли у місто. Там влаштували одну зі своїх штаб-квартир. Обладнання вивезли, кабінети “перевернули”, у дворі філії скупчення військової техніки, розповідають кореспонденти Суспільного.

Наразі в студії, з якої мовило Суспільне Херсон, немає жодної телекамери чи екрана, з кабінетів працівників військові РФ винесли абсолютно всі комп'ютери і будь-яку, варту уваги мародерів техніку. Все, що залишилось - застаріле і списане давно обладнання. Саме його використали російські пропагандисти, аби відзняти так зване “розслідування” про “капище української брехні і пропаганди”, як вони назвали філію Суспільного Херсон.

Військові РФ розікрали Суспільне Херсон, а тепер створюють пропагандистський канал
Фото: скрін з відео

“Розруха та мародерство - влучні слова, щоб описати наслідки окупації філії, яка почалась 2 березня. На відео продемонстровано застарілу та списану техніку, яка знаходилась у підвальних приміщеннях, а також студію, яка використовувалась, як складське приміщення. А от вся нова техніка та обладнання чомусь на відео не попали, оскільки, скоріш за все , вивезені до Росії”, - написав на сторінці у Facebook менеджер філії Михайло Сваричевський.

Військові РФ розікрали Суспільне Херсон, а тепер створюють пропагандистський канал
Фото: скрін з відео

У програмі “Media гвардії” крім звинувачень у мародерстві “розповіді” про життя у підвалах Суспільного територіальної оборони Херсона та ветеранів АТО, які працюють на філії. Показані і фото працівників Суспільного, зі справ, які зберігалися у військкоматі. Причому серед них є люди, які вже не працюють на філії, є і ті, хто вже помер.

“Не дивно бачити на відео військові посвідчення, адже будівля військкомату була захоплена з перших днів окупації. Ми з гордістю, шаною та повагою відносимось до військових. Їхня наявність у складі трудового колективу - звичайна справа, яка підкріплена взаємним волевиявленням сторін”, - каже Михайло Сваричевський.

Також додає, що аби територіальній обороні необхідно було приміщення, то жодних перешкод цьому б не було.

“Все так зване “розслідування” - суцільний фейк. Він особових справ десятків тисяч людей, які начебто знайшли “розслідувачі” на філії до “розграбування” працівниками філії обладнання. По-перше, чому не показали хоч одну справу? І по-друге, не один житель у Херсоні бачив, як військові РФ підігнали до філії з боку Перекопської вантажівки і виносили звідти обладнання”, - розповіли працівники Суспільного.

Військові РФ розікрали Суспільне Херсон, тепер створюють пропагандистський канал
Фото: скрін з відео

Основою розслідування стало звинувачення Суспільного Херсон в пропаганді всього українського та формування ненависті до росіян та їх прихильників. Як приклад так званий “журналіст” демонстрував книги, які начебто знайшли на філії “Україна - не Росія” Леоніда Кучми та збірки про діяльність ОУН, злочини російської влади іт ін.

“Дуже добре, що орк знає, де можна дістати подібного роду літературу на Херсонщині. Читайте уважно! Книги дуже гарно описують, що відбувалось з тими, хто намагався захопити Українську землю. Російська ідеологія - безаргументна, словесна діарея!”, - написав менеджер філії.

Військові РФ розікрали Суспільне Херсон, а тепер створюють пропагандистський канал
Фото: скрін з відео

11 травня колаборанти заявили про те, що в області почне мовлення телерадіокомпанія "Таврія". РИА Новости повідомили, що так званий "заступник голови військово-цивільної адміністрації" Кирило Стремоусов звернувся до "очільника" Криму Сергія Аксьонова з проханням допомогти місцевій телерадіокомпанії зі співробітниками і технікою. Радник "керівника" і генеральний продюсер ТРК "Крим" Олег Крючков заявив, що вони "готові до набору журналістів у Херсоні". І уточнив, що допомогу в організації мовлення надасть його телерадіокомпанія.

Що відомо:

  • 2 березня окупанти захопили приміщення філії Суспільного мовника. Але Суспільне в Херсоні продовжує працювати віддалено та правдиво інформувати.
  • 3 березня біля філії очевидці побачили розтяжки. Голова Ода заявив про замінування міста і попередив про можливе використання приміщення філії для вкиду дезінформації.
  • 3 березня близько 18 години окупанти захопили телевежу.
  • Херсонська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом захоплення і мінування будівлі філії Суспільного мовника, а також порушення законів та звичаїв війни.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок