Вступ до ЄС та НАТО підтримує рекордна кількість українців — Рейтинг

Вступ до ЄС та НАТО підтримує рекордна кількість українців — Рейтинг

Опитування
Вступ до ЄС та НАТО підтримує рекордна кількість українців — Рейтинг
. Зала Європарламенту, фото архівне: Associated Press

Приєднання України до ЄС підтримують 86% українців, ще 76% — виступають за вступ до НАТО. Це найвищі показники за історію опитувань.

Про це за результатами опитування повідомили соціологи групи "Рейтинг".

"У порівнянні з довоєнним періодом рівень підтримки вступу до ЄС та НАТО зріс більше ніж на 20 в.п. Позитивна динаміка відбулася за рахунок зростання підтримки вступу до західних структур серед населення Півдня та Сходу. У віковому розрізі в усіх категоріях спостерігається одностайна підтримка вступу України до ЄС та НАТО", — повідомили соціологи.

При цьому 61% респондентів вірить, що Україна стане членом ЄС протягом наступного року-двох, ще 13% вірять, що на це знадобиться 5 років, 6% — вважають, що довше. Вагаються 17% опитаних, а не вірять у можливе членство — тільки 4%.

"У порівнянні із минулим роком кількість тих, хто не вірить в європейську інтеграцію України значно зменшилася (у листопаді 2021 року таких було 26%)", — зазначили у "Рейтингу".

Довідка:

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%. Терміни проведення: 1 березня 2022 р.

Що відомо

  • 88% українців вірять, що країна зможе відбити напад Росії і 98% — підтримують дії Збройних сил.
  • Станом на 2 березня російська армія з початку вторгнення в Україну втратила приблизно 5840 військових, 211 танків та 30 літаків.
  • За оцінкою Генерального штабу, протягом 24-28 лютого втрати живої сили серед військових підрозділів Росії внаслідок бойових зіткнень зі Збройними силами України перевищили втрати за всю Першу чеченську війну 1994-1995 років.
  • Внаслідок авіаудару 1 березня по будинку в Харкові загинуло вісім людей. Шестеро травмувались, ще 38 — врятували. Рятувальники продовжують шукати людей під завалами.
  • 1 березня селище Бородянка на Київщині піддалось ракетному удару. Російські військові з літаків потрапляють в будинки, загорілась нафтобаза.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День сьомий. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок