Діти із сіл Тернопільщини беруть участь проєкті "Розумний город"

Діти із сіл Тернопільщини беруть участь проєкті "Розумний город"

Діти із сіл Тернопільщини беруть участь проєкті "Розумний город"
Суспільне Тернопіль

Діти із сіл Тернопільщини беруть участь у соціально-навчальному проєкті "Розумний город-2022". За умовами, хлопці та дівчата від 10 до 15 років повинні самостійно виростити на своєму городі овочі та лікарські трави. Після цього із них сформують борщові набори та чай і відправлять захисникам України на передову. Проєкт має допомогти школярам оволодіти сучасною агрономією, здобути патріотичний та волонтерський досвід. Про це Суспільному повідомив координатор проєкту "Розумний город" Василь Капустинський.

"Ми доволі гнучкі, буває таке, що звертаються цілі школи, і ми туди приїжджаємо з презентацією. Всі охочі можуть взяти пакет з насінням, спробувати виростити своїми руками урожай, який згодом ми спільно з партнерами проєкту упакуємо, сформуємо готовий продукт. Це сухі борщі для наших воїнів, а також патріотичний синьо-жовтий чай", – розповів Василь Капустинський у програмі "Сьогодні. Головне".

Партнери цьогорічного проєкту: аграрні дорадчі служби Львівщини та Тернопільщини, кооперативи, виробники органічних добрив.

"Вони будуть підтримувати учасників проєкту під час всього періоду вирощування рослин. Відповідальний бізнес закупив насіння, а дорадники наші будуть їх консультувати. Партнери-кооперативи забезпечать, щоб усе вирощене дітьми не пропало, а з буряка, капусти, моркви ми формували сухі борщові набори. Борщі передаватимуться нашим воїнам та захисникам поближче до передової. Окрім того, є ще кооперативи, які спеціалізуються на сушінні відповідної сировини і з лікарських квіток, з мальви мавританської та нагідок лікарських буде фасуватися синьо-жовтий чай. Адже мальва є яскрава фіолетова квітка, якщо з неї готувати чай, то він буде насиченого блакитного кольору. І, відповідно, з нагідок оранжевих буде насичений жовтий колір. Такий синьо-жовтий чай стане окрасою та натхненням для багатьох".

Чоловік каже, діти мають самостійно доглядати свою городню ділянку протягом літа:

"Ми даємо борщовий набір з якого у підсумку має вийти сухий борщ. Це знайомі усім культури: морква, буряк та капуста. Також ми даємо квасолю, буквально по кілограму. І даємо по 40-50 грам насіння календули та мальв лікарських. Ми і наші партнери постійно їх консультуємо і даємо технологічні карти по вирощуванню цих культур, і, насправді, немає великих складнощів. Кожна дитина, насправді, може зростити своїми руками вражаючі результати. Минулого року ми давали по 40-50 грам насіння лікарських квітів і за сезон учасник проєкту, реалізувавши цю сировину, заробив 17 тисяч гривень".

За словами Василя Капустинського, діти охоче долучаються до проєкту, бо розуміють, що так підтримують продовольчу безпеку України. Для комунікації із учасниками створено телеграм -канал "Розумний город". Там учасники діляться своїми успіхами та консультуються щодо правильного догляду за майбутнім урожаєм.

Проєкт "Розумний город" тестово започаткували у 2020 році. Тоді до нього долучилися 8 дітей із трьох сіл Бережанського району. Цьогоріч у ньому беруть участь діти із Тернопільщини та Львівщини.

Подати заявку для участі можна до 20 травня.

Що відомо

  • На Тернопільщині фермери завершили посів ранніх зернових культур
На початок