"Велика сімка" обговорить продовольчу кризу через війну в Україні

"Велика сімка" обговорить продовольчу кризу через війну в Україні

"Велика сімка" обговорить продовольчу кризу через війну в Україні
ілюстративне фото з відкритих джерел

Міністри закордонних справ G7 у Німеччині обговорять продовольчу безпеку у зв'язку з російським вторгненням в Україну. Крім того, країни "Великої сімки" занепокоєні тим, що війна може дестабілізувати Молдову.

Щорічна зустріч зібрала дипломатів Великої Британії, Канади, Німеччини, Італії, Франції, Японії, США та Європейського Союзу на курорті Вайссенхаус на Балтійському морі, повідомляє Reuters.

Зазначається, що у переговорах буде домінувати Україна і як подолати наслідки війни, яка може затягнутися на місяці, якщо не довше.

Міністри закордонних справ України та Молдови 13 травня також візьмуть участь зустрічі, а найбільш промислово розвинені країни Заходу мають намір підтвердити свою підтримку Києва та Кишинева.

Як пише агентство, вторгнення РФ в Україну призвело до різкого зростання світових цін на зерно, олію, пальне і добрива. Агентства ООН попереджають, що стрибки цін посилять продовольчу кризу, зокрема, в Африці.

Війна порушила судноплавство в Чорному морі, основний маршрут для зерна та інших товарів, що призвело до стримування експорту з України та Росії.

"Зараз в українському порту Одеса заблоковано 25 млн тонн зерна, а це означає продовольство для мільйонів людей у світі, яке гостро необхідне, передусім в африканських країнах і на Близькому Сході", — заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Дипломатичні джерела Reuters повідомили, що мета "Великої сімки" полягає в тому, щоб знайти швидкі та ефективні відповіді на продовольчу кризу.

Міністр закордонних справ Індонезії Ретно Марсуді, чия країна нині головує в G20, в яку також входить Росія, також приєднається до зустрічі в п'ятницю, щоб обговорити продовольчу безпеку.

Французький чиновник заявив, що буде піднято питання про присутність Росії на зустрічі глав держав G20 в листопаді.

Крім того, на зустрічі міністрів закордонних справ G7 обговорять підтримку Молдови.

За словами співрозмовників агентства, поки країна намагається впоратися з потоком біженців з України, інциденти за участю проросійських сепаратистів останніми тижнями в Придністров'ї посилили міжнародну тривогу, що війна Росії в Україні може дестабілізувати Молдову.

"Країна була ослаблена через війну... тому ми повинні підтвердити нашу підтримку Молдови", — повідомило джерело у французькому дипломатичному колі.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Російське вторгнення не лише призвело до руйнувань і гуманітарної катастрофи в Україні, а й може поставити під загрозу продовольче забезпечення 1,7 мільярда людей. Про це в статті для чеського видання Seznam Zprvy сказав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.
  • Всесвітня продовольча програма ООН попереджає, що через блокаду десятків портів Чорного моря світ може постати перед глобальною нестачею їжі і, як наслідок, недоїданням, масовою міграцією і політичною нестабільністю.
  • Через збройну агресію Росії проти України близько половини із 3,2 мільйона українських дітей можуть зіткнутися із нестачею їжі та води, заявив директор з надзвичайних програм ЮНІСЕФ Мануель Фонтейн.
  • Франція, Європа і ООН шукають шляхи уникнення продовольчої кризи через війну рф в Україні.
  • Президент Світового банку Девід Малпасс попередив про "людську катастрофу", оскільки ціни на харчі різко зростають у зв'язку з вторгненням Росії в Україну

Читайте також

Війна й посівна: чи буде в Україні і світі продовольча криза — думки фермерів, економістів та Мінагро

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

"Спочатку РФ планувала окупацію всієї України. Зараз — 5-6 областей" — Чмут і Жданов про війну, зброю та Придністров'я

"Ми вже шукаємо понад 16 тисяч людей" — Денісова про воєнні злочини, зниклих безвісти та вивезених у РФ

На початок