"Це буде важко": як випускники шкіл у Луцьку готуються до мультипредметного тесту

"Це буде важко": як випускники шкіл у Луцьку готуються до мультипредметного тесту

Цього року замість зовнішнього незалежного оцінювання випускники шкіл складуть національний мультипредметний тест. Він відбуватиметься онлайн. Як розповіла Суспільному завідувачка центру ЗНО в області Алла Корнейко, кількість учасників на Волині, стане відомою наприкінці травня.

Суспільне поспілкувалося з випускниками, які нині готуються до тестування та викладачами, які розповіли: що радять школярам, аби поліпшити результати.

Які особливості мультипредметного тесту

Цього року замість ЗНО випускники здаватимуть мультипредметний онлайн-тест, який складається з 60 завдань з трьох предметів: української мови, математики та історії України. Зі слів Алли Корнейко, буде додаткова та спеціально організована сесії. Основну сесію очікують у другій половині липня.

"У другій половині травня кожному учаснику надійде сигнал і треба буде зайти на свою інформаційну сторінку і підтвердити складання НМТНаціональний мультипредметний тест у 2022 році. І ще одна буде відмітка - де саме я здаватиму", Ц зазначила завідувачка центру ЗНО на Волині.

Учасники тестування, зі слів Алли Корнейко, проходитимуть тест за комп'ютером, однак, не вдома.

Як готуються випускники

Одинадцятикласниця Софія Марченко вдома дистанційно крім шкільної програми вчить з викладачем українську мову. Каже: до історії, яка входить до мультипредметного тесту, не готувалася.

"Я готувалася до української мови та літератури, математики та англійської та географії, але так склалося, що історія обов'язкова. Трохи важко дається, бо історія то важка наука, але я стараюся і у мене є репетитор", – говорить школярка.

"Це буде важко": як випускник шкіл на Волині готуються до мультипредметного тесту
Випускниця Софія Марченко з Мамою Тетяною. Суспільне Волинь

Мама школярки Тетяна розповідає, що для проходження тесту виділили 120 хвилин на три предмети. Цього часу, на її думку, замало: "різні типи завдань, різні предмети. Всі предмети вартують дуже великої уваги та зосередженості, тому я думаю, що це буде дуже важко".

У Луцькому ліцеї в бібліотеці займаються однокласниці Марія Котюк та Марія Назарчук. Обоє дівчат виконали демонстраційний варіант мультипредметного тесту. Кажуть, не допустили жодної помилки з математики.

"Це буде важко": як випускник шкіл на Волині готуються до мультипредметного тесту
Марія Котюк та Марія Назарчук готуються до тесту. Суспільне Волинь

"Після початку воєнних дій зазвичай онлайн урокам, тобто ми виконуємо варіанти ЗНО, які є у збірниках і це дуже допомагає, бо фактично весь матеріал пройдений і повторюємо", – розповіла школярка Марія Котюк. У своїх силах на тесті дівчина впевнена.

Поради викладача

Викладачка математики Світлана Сватко розповіла Суспільному, що усім своїм учням, які цього року будуть здавати мультипредметний тест – радить починати його з виконання найлегших завдань.

"Це буде важко": як випускник шкіл на Волині готуються до мультипредметного тесту
Світлана Сватко. Суспільне Волинь

"Якщо почати з найважчого, у дитини починається паніка. Є можливість залишити те запитання, і через деякий час до нього повернутися, це дуже добре. Бо на дану секунду дитина не знала відповіді, а через деякий час вона її згадає", – говорить викладачка.

Як розповіла в коментарі Суспільному начальниця обласного управління освіти та науки Людмила Плахотна, цього року 9-ть класів закінчують 13 тисяч 328 учнів. До них додалося 105 дітей-переселенців. Одинадцятикласників в області – 8 011 волинян. 123 дитини – з тимчасових територій, де ведуться бої.

Що відомо

  • У зв'язку із війною РФ проти України змінився алгоритм вступної кампанії. Школярі в комп'ютерному форматі напишуть національне мультипредметне тестування (НМТ), що складатиметься з блоків з української мови, математики та історії України.
  • У 2022 році через війну зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься за спецпроцедурою попри попередні заяви про його повне скасування.
  • 1 квітня президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №7132 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері освіти", який передбачає скасування державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання для вступу у виші.

Термінові новини читайте в Telegram Суспільного Волині.

На початок