Не кулуарно, з фаховою дискусією: ініціативна група харків'ян звернулася до міськради

Не кулуарно, з фаховою дискусією: ініціативна група харків'ян звернулася до міськради

Не кулуарно, з фаховою дискусією: ініціативна група харків'ян звернулася до міськради
Суспільне Харків

Харківська топонімічна група пропонує не поспішати із перейменуваннями вулиць та провулків, а зробити це після узгодження концепції змін.

Відкритий лист громадської ініціативи "Харківська топонімічна група" до міського голови Ігоря Терехова та міської ради опублікувала керівниця відділу Українського інституту нацпам'яті Марія Тахтаулова.

"Не можна мовчки спостерігати на те, в який спосіб це робиться сьогодні в Харкові. Без належного фахового обговорення. Без залучення дослідників харківської топоніміки, історії Харкова, моральних авторитетів. Без виваженої та фахової дискусії", — йдеться у дописі.

На думку авторів листа, "міська влада не продемонструвала системного підходу та не презентувала зрозумілої концепції".

Зокрема, у листі пропонується:

  • 11 травня на сесії міської ради розглянути перейменування Московського району, але інші перейменування перенести на наступну сесію для доопрацювання;
  • розпочати публічну дискусію щодо перейменувань, відмовитись від практики кулуарного розв'язання питань топоніміки;
  • узгодити та презентувати цілісну концепцію топонімічних змін, спрямовану на презентацію Харкова як українського та європейського міста;
  • залучити до вироблення концепції та напрацювання пропозицій харківських дослідників топоніміки, історії, краєзнавців, митців, науковців тощо.

Марія Тахтаулова зазначила, що лист відкритий для підписів. Для цього необхідно вказати своє ім'я, прізвище та рід занять у коментарі під дописом.

Що відомо

  • Після вторгнення РФ в Україну та постійні російські обстріли Харкова група харків'ян звернулася до Харківського міського голови Ігоря Терехова з відкритими листом із проханням змінити назви вулиць у місті, пов'язаних з "русским миром".
  • 27 квітня мер Харкова Ігор Терехов заявив, що місто позбудеться топонімів, пов'язаних з Росією, і дасть вулицям імена захисників.
  • 7 травня у Харкові почали опитування щодо зміни топонімів, пов'язаних з Росією.
  • 9 травня Ігор Терехов опублікував опитування щодо перейменування Московського проспекту.
На початок