У Харкові почали опитування щодо зміни топонімів, пов'язаних з Росією

У Харкові почали опитування щодо зміни топонімів, пов'язаних з Росією

У Харкові почали опитування щодо зміни топонімів, пов'язаних з Росією
Суспільне Харків

Харківська міськрада збирає пропозиції щодо перейменування вулиць, пов'язаних з РФ. Залишити свої варіанти можна на сайті мерії або на сторінці міської ради у Facebook.

Про це Харківська міськрада повідомила 7 травня.

Питання перейменування першочергово стосується Московського району, проспекту Московського, Білгородського шосе, вул. Абаканської, вул. Барнаульської, вул. Валдайської, вул. Владивостокської, вул. Грозненської, вул. Іжевської, вул. Калузької та "інших назв, які потребують уваги".

Щоб подати пропозицію, необхідно вказати старий топонім, нову назву, аргументи на її користь, прізвище, ім'я, по-батькові, адресу прописки та контактний телефон. Залишити коментар щодо перейменувань також можна у коментарях до допису про опитування на сторінці Харківської міськради у Facebook.

Пропозиції передадуть до міської топонімічної комісії та обіцяють врахувати їх при підготовці рішень.

"Всі пропозиції будуть опрацьовані та винесені на сесію міської ради", — сказано в повідомленні.

Що відомо

  • Після вторгнення РФ в Україну та постійні обстріли Харкова група харків'ян звернулася до Харківського міського голови Ігоря Терехова з відкритими листом із проханням змінити назви вулиць у місті, пов'язаних з "русским миром".
  • 27 квітня мер Харкова Ігор Терехов заявив, що місто позбудеться топонімів, пов'язаних з Росією, і дасть вулицям імена захисників.
  • Депутати Харківської міської ради найближчим часом зберуться на сесію у дистанційному режимі. Питання перейменувань у Харкові винесуть на розгляд депутатів, але перед цим проведуть онлайн-опитування харків'ян.
На початок