Тернопільський гурт "Новимний Кудень" записує нову пісню – "Український щит"

Тернопільський гурт "Новимний Кудень" записує нову пісню – "Український щит"

Тернопільський гурт "Новимний Кудень" записує нову пісню – "Український щит"
Богдана Савицька / Суспільне

Тернопільський гурт "Новимний Кудень", який створили на початку російсько-української війни, записує нову пісню – "Український щит". Про це розповів вокаліст гурту Руслан Гірчак.

"У цій пісні зображена Україна щитом цивілізованого світу від орди. Людство прагне розвиватися, культурно і науково рости, а тут хтось лізе зі своїм "рускім міром" і не дає нам спокійно жити", – каже вокаліст.

Вокаліст гурту "Новимний Кудень" Руслан Гірчак
Вокаліст гурту "Новимний Кудень" Руслан Гірчак. Богдана Савицька / Суспільне

Руслан Гірчак розповідає, що текст написав після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну:

"Досить ордам пхатися в життя Європи. Досить крові на моїй землі! Там, де постав Український щит, хай постане стіна між двома світами – родом світлих людей і світом потвор. Хай у праці святій єднаються ті, хто пишатися буде ім'ям Земляни. А на тій стороні залишимо війни й терор", – це уривок нової пісні, каже вокаліст.

Музику на текст пісні писали разом. Гітарист гурту Роман Деркач придумав риф.

"Музика народилася досить швидко, майже за одну репетицію. Руслан приніс текст, ми зібралися і за одну репетицію пісня була практично готова. Не хотіли довго розтягувати, бо розуміли, що це дуже актуальна пісня, яку потрібно випустити якнайшвидше", – каже гітарист.

Гітарист гурту Роман Деркач та вокаліст Руслан Гірчак
Гітарист гурту Роман Деркач та вокаліст Руслан Гірчак. Богдана Савицька / Суспільне

За 7 років діяльності гурту, його учасники записали більше десяти патріотичних пісень, – розповідає Руслан Гірчак. Серед них – "В рядах безсмертних", а також "Шмароцера Кат", присвячені сучасним українським воїнам, зокрема кіборгам.

"Ця пісня народила образ добровольця, воїна, захисника матері землі-України, який згодом опинився на Донбасі, в Донецькому аеропорту і виявився міцнішим за бетон. Цей кат з'явився в нас на обкладинці і став нашим символом. Чому кат? Тому що він символізує наше бажання безкомпромісно боротися проти отих щупалець, які московщина давно запустила в нашу державу і постійно заважає нам будувати свій красивий світ. І він дає нам розуміти, що ми не переможемо в цій війні, якщо будемо тільки захищатися, ми переможемо лише тоді, коли будемо нещадно карати й катувати своїх кривдників", – розповідає Руслан Гірчак.

Гурт "Новимний Кудень" записує нову пісню
Гурт "Новимний Кудень" записує нову пісню. Богдана Савицька / Суспільне

За його словами, війна змінила не лише кожного українця, а й музику. Вона вплинула й на наступний альбом гурту.

"Я дуже би хотів, щоб наш перший альбом "Руїна", який розповідає про всі негаразди в нашому суспільстві, всередині країни, перестав бути актуальним. Коли в мене народжуються нові рядки, я вже бачу, що вони трошки інші. Вони вже стосуються того, як ми будемо жити після цієї Революції, після цієї війни. Вони вже стосуються нашого об'єднання, нашого міцного кулака єдиного", – каже гітарист.

До кожного синглу, а також до альбомів Руслан сам малює обкладинки. Найдовше працював над обкладинкою альбому "Руїна". Тепер працює над дизайном нової збірки, а також над обкладинкою пісні "Український щит".

"Ця обкладинка вже в процесі фотомонтажу. Думаю, скоро ми її оприлюднимо. Навіть обкладинка до нового альбому вже є в мене в уяві. Я не знаю в яких техніках буду її відтворювати, бо до "Руїни" я малював олією, потратив трохи часу на це, зараз на це не буде стільки часу, можливо оберу щось простіше, може графіку", – каже Руслан.

Гітарист гурту "Новимний Кудень" Ростислав Фук розповідає, що у перші дні повномасштабної війни було важко брати гітару до рук, але коли зрозуміли, що пісні українською додають наснаги українським бійцям – вирішили записати новий сингл.

Гітарист гурту "Новимний Кудень" Ростислав Фук
Гітарист гурту "Новимний Кудень" Ростислав Фук. Богдана Савицька / Суспільне

"Я вважаю, що культурний фронт не менш важливий, ніж передова, тому що поки там наші хлопці воюють, ми теж повинні показати, що тут їх підтримують, як волонтери, так і музиканти. Наш гурт завжди був спрямований на патріотичну тематику, тому ми збираємося, розуміємо, що це потрібно. І без жодних суперечок просто приходимо і робимо", – каже Ростислав Фук.

Читайте також

На початок