Рятувальники мобільного пункту психологічної допомоги організували в Черкасах заняття для дітей-переселенців. У мобільній бригаді працює троє психологів управління ДСНС в області, для екстрених викликів мають спеціально облаштовану автівку, розповів Суспільному психолог бригади Руслан Бондаренко.
Як діти разом із психологами малювали, гралися та виконували руханки, бачило Суспільне.
Рятувальники мобільної бригади ДСНС зустрілися в одному із санаторіїв Черкас із дітьми, які через війну залишилися без рідних домівок.
Психолог мобільної бригади Руслан Бондаренко розповів дітям про найпростіший спосіб заспокоїтися в будь-якій стресовій ситуації: щоб відволікатися від поганих спогадів та добре почуватися, потрібно гарно їсти, спати, ходити на прогулянки та гратися. Рятувальники запропонували разом виконати руханку "Австралійський дощ".

Діти гралися та фотографувалися з Посіпакою, пускали бульбашки, розмальовували.
13-річна Кіра Тинда з Харкова обрала розмальовку для своєї молодшої сестри. У Черкасах вони місяць.
"Ми й граємося, і малюємо, і з іншими дітками вона грається, пазли збирають, у настільні ігри грають, постійно щось робимо", – сказала дівчина.

П'ятирічна Софійка розмальовувала героя мультфільму "Смішарики" Кроша. Дівчинка сказала, що він буде фіолетовим, бо синього кольору не знайшла:
"Це зайчик, він морковку їсть".

Дівчинка розповіла, що любить розфарбовувати сюжети улюблених мультфільмів, та в останнє малювала сім’ю.
"Сім’ю, щоб тато був здоровим, а то він зараз у лікарні".
Жителька Харківщини Алла Голоха розповіла, що вони досі не оговталися від переїзду. У квітні приїхали із селища Борова Ізюмського району.

"Потрібно зараз якомога більше заходів різних, відволікти думки якось дітей, відволікти від поганих згадок, тому дітям зараз все це потрібно дуже", – пояснила жінка.
Такі зустрічі рятувальники мобільного пункту психологічної допомоги влаштовують із початку повномасштабної війни, розповіла пресофіцерка управління Держслужби із надзвичайних ситуацій в області Ксенія Крутоус.

"У вирі нинішніх подій у дітей часто спостерігається тривожність, вони бояться. Такі заходи є досить корисними, ми їх проводимо на регулярній основі на запрошення, так і з власної ініціативи", – прокоментувала пресофіцерка.
У мобільній бригаді працює троє психологів управління. Серед них – Руслан Бондаренко. За його словами, для екстрених викликів мають спеціально облаштовану автівку.

"Є речі першої потреби: їжа для найменших, зошити для роботи психолога, іграшки, набори для малювання, щоб перелаштувати дітей із негативних подій на позитив", – розповів психолог.
Окрім дітей, психологічну допомогу надають усім, хто її потребує. Нині в області діє одна така мобільна бригада.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- Щоб був власний простір: у Черкасах шукають житло багатодітним переселенцям
- Житло в обмін на волонтерство: як на Черкащині обживають занедбані будинки
- Шукають житло та купують продукти: як волонтерять рієлтори у Черкасах
- "В’яжемо і в’яжемо": у черкаському комітеті волонтерять містяни й переселенці
- "Під вибухами та без зв’язку з мамою": жителька Чернігова евакуювалася до Черкас