Україна не може відновити мирні переговори з Росією до відведення російських військ на позиції до 24 лютого, але можливість укладання мирної угоди для завершення війни зберігається.
Про це президент Володимир Зеленський заявив під час дискусії в Королівському інституті міжнародних відносин (Chatham House) 6 травня.
"Спалені не всі мости", — заявив глава держави, коментуючи перемовини з Росією. Водночас він додав, що російська пропаганда роками розпалювала ненависть, через що, на його думку, військові РФ і вчиняють воєнні злочини в Україні.
За його словами, щоб першим кроком для розблокування переговорів з РФ має бути відведення російських військ до позицій станом до 24 лютого.
"Щоб нам нормально почати говорити, якщо можна в цілому використовувати слово "нормально", то якщо б розблокувати, скажімо так, дипломатичний формат відносин для зупинення війни між Україною і Росією, то і крок повинен бути – відновити ситуацію, яка була до повномасштабного вторгнення – до 24 числа (лютого – ред.). Їм треба відійти на ті тимчасові контактні лінії або розмежувальні лінії, і відійти туди військами. Тоді можна говорити, повноцінно", – сказав глава держави.
Перед тим на пресконференції представник міністерства закордонних справ Росії Олексій Зайцев заявив, що перемовини між Москвою і Києвом "перебувають у стані стагнації", про що нібито свідчать заяви українських посадовців.
Читайте також: В ОП спростували обговорення санкцій на мирних переговорах України та Росії
Що відомо
- 28 лютого, 3 березня, 7 березня, 14–16 березня, 21 березня та 29 березня було проведено шість раундів українсько-російських переговорів. На останньому раунді переговорів 29 березня українська сторона офіційно представила свої пропозиції щодо нової системи гарантій безпеки для України.
- Після того Київ і Москва говорили, що продовжують переговори щодо мирного врегулювання конфлікту по відеозв'язку на рівні експертних груп. При цьому російська сторона публічно висловлювала сумнів у дієвості переговорного процесу.
- Financial Times із посиланням на джерела стверджувало, що ще в березні президент Росії Путін розглядав можливість досягнення мирного врегулювання з Україною, але тепер не вважає цей шлях перспективним. Мета російського президента — захоплення якнайбільшої української території.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 72. Текстовий онлайн
Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України
Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні
Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак
Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!