Жителі Ірпеня скоро зможуть повертатися у місто — Маркушин

Жителі Ірпеня скоро зможуть повертатися у місто — Маркушин

Жителі Ірпеня скоро зможуть повертатися у місто — Маркушин
Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Станом на 3 травня Ірпінь підключено до електромереж на 80 відсотків. Повністю відновити електропостачання міста планується до 15 травня.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив мер Ірпеня Олександр Маркушин.

За його словами, КП Ірпіньводоканал відновив подачу води у 95% комунікацій. У місті працює каналізація. Газ є в 20 % будинків.

"Вже 2 супермаркети відкрито, в неділю відкривається ще два. Тому скоро жителі Ірпеня зможуть повертатися",– сказав Маркушин.

Він повідомив, що цього тижня в районі Ірпеня планується відкрити ще один тимчасовий міст, а до 8 травня запрацює одна колія залізничного мосту.

"Ми напрацьовуємо механізм відбудови міста. Ми знайшли земельну ділянку і обласна рада, ми її просимо, щоб її передали в місто, щоб там побудували 50 000 кв.м. Це говоримо про постійне житло",– повідомив Ірпінський міський голова.

Що відомо

  • Українські військові 28 березня звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ.
  • Під час російської окупації Ірпеня загинули щонайменше 200 мирних мешканців міста.
  • Через неможливість провести безпечну евакуацію, люди вимушені були лишатись у підвалах, в місті не було зв'язку. Згодом евакуацію організували саме від мосту в Романівці, однак росіяни обстрілювали шлях, яким люди йшли до евакуаційних автобусів.
  • 11 квітня через річку Ірпінь в Романівці замість зруйнованого запрацював тимчасовий насипний міст, що з'єднує Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель з Києвом. Його звели за 5 днів.
  • За підрахунками експертів та кошторисників, для відновлення знищеного або пошкодженого житлового фонду Ірпеня знадобиться близько 850 мільйонів доларів, а для відновлення знищеної міської інфраструктури близько 150 мільйонів доларів, повідомив мер міста Олександр Маркушин.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 69. Текстовий онлайн

На початок