Перейти до основного змісту
Герус розповів, що спровокувало дефіцит бензину в Україні і коли він закінчиться

Герус розповів, що спровокувало дефіцит бензину в Україні і коли він закінчиться

Герус розповів, що спровокувало дефіцит бензину в Україні і коли він закінчиться
. з відкритих джерел

Дефіцит бензину в Україні спровокувало кілька факторів, зокрема, ракетні удари, ажіотажний попит і нова логістика. Однак ситуація покращиться із середини травня завдяки налагодженню постачання палива із Європи.

Про це на брифінгу повідомив голова Комітету Верховної ради з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

За його словами, внаслідок обстрілів росіянами нафтобаз було знищено значний запас палива і ускладнено зберігання нафтопродуктів.

"Зупинений фактично Кременчуцький НПЗ, досить великий завод, що постачав дизелем і бензином український ринок. Він не працює в результаті ракетних ударів РФ. Близько 15 нафтобаз були знищені або пошкоджені в результаті ракетних ударів", — сказав нардеп.

Герус зазначив, що зараз ринок переорієнтувався на постачання нафтопродуктів із Західної Європи, а там виникли певні труднощі, зокрема через блокування українських морських портів.

"В Україну проходять поставки з країн Європи, а там виникають певні логістичні труднощі з наявністю бензовозів, цистерн. Ринок переналаштовується і ми очікуємо, що вже найближчим часом ринок оживе і будуть значно ритмічніші поставки з країн Європи", — сказав він.

Ще одним фактором, який спричинив дефіцит палива, за словами нардепа, є питання регулювання або лібералізації ціни.

"Уряд вже прийняв певне рішення щодо лібералізації ціни, щоб більше працювали ринкові сили — фактор попиту, пропозиції, конкуренції. Можливо буде потрібна певна подальша лібералізація, йде аналіз цього питання", — зазначив він.

За словами Геруса, сукупність цих факторів спричинила певну напругу, яка посилилася тим, що створився певний ажіотаж як психологічний фактор.

Водночас він заявив, що ситуація із дефіцитом пального на ринку покращиться із середини травня завдяки налагодженню постачання із Європи.

"Іде ресурс, який уже законтрактований. Тому очікується, що із середини травня буде покращуватися ситуація і ці черги пройдуть, і можна буде спокійно заправлятися на АЗС", — сказав Герус.

Що відомо

  • 29 квітня влада Києва закликала громадян, зокрема водіїв, не пересуватися містом приватним автотранспортом без нагальної потреби через брак палива. Водночас перший заступник голови КМДА Микола Поворозник громадський транспорт продовжує працювати.
  • Черги і зростання цін на заправках є в багатьох областях України. Президент України Володимир Зеленський у зверненні 29 квітня повідомив, що російські окупанти цілеспрямовано знищують інфраструктуру для виробництва, постачання і зберігання пального.
  • Перша віцепрем'єр, міністр економіки Юлія Свириденко 29 квітня повідомила, що нестача пального пов'язана зі знищенням Кременчуцького нафтопереробного заводу.
  • Водночас у міністерстві кажуть, що впродовж наступних 7 днів дефіцит буде ліквідований, оскільки оператори мають законтрактовані обсяги на території Європи.
  • 15 березня Верховна Рада скасувала акциз на пальне, а ставку ПДВ по цих позиціях зменшила з 20% до 7%. 24 квітня у Верховній раді зареєстрували законопроект, яким передбачалося скасування 7%-вого ПДВ на ввезення пального й нульового акцизу на постачання бензину та скрапленого газу.

Читайте також

"Два тижні для прийняття кардинальних рішень": доктор економічних наук про брак пального на Одещині

"Талони є, а бензину нема". Яка ситуація з пальним у Кривому Розі

Корнієнко запевнив, що дефіциту бензину не буде за кілька днів, але будуть інші ціни

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

В Україні можуть з'явитися польські мережі АЗС — Зеленський

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня
Вибір редакції
На початок