Одеський опорний медцентр не готовий приймати хворих на коронавірус – лікарі

Одеський опорний медцентр не готовий приймати хворих на коронавірус – лікарі

Одеський опорний медцентр не готовий приймати хворих на коронавірус – лікарі
Зображення з відкритих джерел

Співробітниці відділу анестезіології Одеського обласного клінічного центру, який є опорним для госпіталізації хворих на COVID-19, заявили, що заклад не зможе приймати інфікованих пацієнтів. Відео зі зверненням опублікувала Дар'я Петрук на своїй сторінці у Facebook.

За словами Петрук, дані Національної служби здоров'я України про обладнання та персонал лікарні не відповідають дійсності. Лікарки на відеозверненні наголошують на таких пунктах:

  • Замість заявлених 19 анестезіологів, працюють шість. У відділенні залишилось дві санітарки та чотири медсестри, інші пішли у відпустку за власний рахунок, оскільки їм більше 60 років. В інших відділеннях медики також йдуть у відпустку або звільнюються, кажуть лікарки.
  • Замість заявлених 10 апаратів штучної вентиляції легень, стоять п'ять. Два з них надано благодійним фондом «Корпорація монстрів». Необхідних для апаратів витратних матеріалів (інкубаційні маски, катетери, системи та шприци) немає.
  • У закладі відсутні бокси та шлюзи для інфікованих. Протоколу лікування немає. Бракує ліків для надання симптоматичної допомоги.
  • Засобів індивідуального захисту, а саме медичних костюмів, вистачить на 4 дні, підрахували лікарки. Всього костюмів 100 штук, а респіраторів 1 тисяча. Їх привезла «Корпорація монстрів».

За словами лікарок, центр оглядав епідеміолог і він сказав, що лікарня не готова до прийому хворих на COVID-19.

«Але нашого головлікаря це не цікавить. Від нього була відповідь, що він готовий до втрат. Правда, я не знаю, до втрат кого – нас як лікарів або тих людей, які надійдуть сюди і ми їх теж втратимо, тому що ми не готові», – сказала одна зі співробітниць центру.

За її словами, інші лікарі не дали коментар, оскільки під час зйомки були на зміні.

Суспільне звернулося за коментарем до одеської ОДА щодо заяви працівниць лікарні.

Що відомо

На початок