В Одеській області 7 медзакладів прийматимуть пацієнтів з COVID-19

В Одеській області 7 медзакладів прийматимуть пацієнтів з COVID-19

В Одеській області 7 медзакладів прийматимуть пацієнтів з COVID-19
Одеська міська інфекційна лікарня

У Міністерстві охорони здоров'я України визначили 7 медичних закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 в Одеській області. Інформацію про це із посиланням на МОЗ опублікував Урядовий портал.

Як зазначили, мова йде про лікарні першої хвилі, які прийматимуть пацієнтів з коронавірусом, а саме:

  • КНП "Дунайська обласна лікарня" Одеської обласної ради";
  • КНП "Чорноморська лікарня" Чорноморської міської ради Одеської області”;
  • КНП "Подільська міська лікарня Подільської міської ради";
  • КНП "Міська клінічна інфекційна лікарня" Одеської міської ради”;
  • КНП "Пологовий будинок №2" Одеської міської ради”;
  • КНП "Одеський обласний клінічний медичний центр Одеської обласної ради";
  • КНП Ізмаїльської районної ради "Центральна районна лікарня";

У разі необхідності список цих лікарень буде збільшуватись, повідомили на Урядовому порталі.

Також сказали, що пріоритетним критерієм у виборі закладів стала безпека пацієнтів, а також можливість забезпечити їх усім необхідним у разі погіршення стану, не перевозячи до іншої лікарні. А пацієнти, які потрапили до лікарні через інші захворювання, не перетинались з інфікованими коронавірусом під час свого лікування.

Зазначимо, самостійно звернутися до цих лікарень не можна. У разі виявлення симптомів COVID-19 пацієнтам потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. А за наявності важких симптомів - температура вище 38 градусів, яка не збивається, та утруднене дихання - дзвонити до 103.

Відібрали та ухвалили список лікарень очільники областей, регіональні департаменти охорони здоров’я, їх рекомендували Національна служба здоров'я України та МОЗ. Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко затвердив вимоги щодо формування мережі цих закладів.

У Одеській міській раді зазначили, що у разі зростання захворюваності COVID-19, на другому етапі будуть розгорнуті додаткові місця у міській клінічній лікарні №1 (30 ліжок й 10 реанімаційних); в міськлікарні №5 (180 ліжок й 24 реанімаційних); у пологовому будинку №2 (50 ліжок для вагітних і породіль); в дитячій лікарні №3 (75 ліжок). Також на другому етапі будуть розгорнуті ліжка в Одеській обласній дитячій клінічній лікарні та обласному онкодиспансері.

На третьому етапі будуть підключатися: Одеська обласна клінічна лікарня, Одеський обласний центр психічного здоров'я; Одеський обласний госпіталь ветеранів та інвалідів війни; Одеський обласний центр соціально значущих хвороб; Клінічний медичний центр Південного регіону (з попереднім попередженням); Військово-медичний клінічний центр Державної прикордонної служби України (з попереднім попередженням); клініки Одеського медуніверситету та клініки інших форм власності.

В якості резервних медустанов визначені: міська лікарня №8, міська клінічна лікарня №11, Одеський обласний очний шпиталь, Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. Філатова АМН України, Інститут стоматології АМН України, а також лікувально-профілактичні установи санаторного типу, розташовані на території Одеської області.

На початок