Одеська інфекційна лікарня купила таблички та меблі на 5,5 мільйонів гривень

Одеська інфекційна лікарня купила таблички та меблі на 5,5 мільйонів гривень

Одеська інфекційна лікарня купила таблички та меблі на 5,5 мільйонів гривень
ООДА

Адміністрація Одеської міської інфекційної лікарні за березень зареєструвала в системі "Прозорро" 33 процедури на суму більше 6 мільйонів гривень. Серед них купівля меблів та табличок на двері. За останній тиждень (з 19 березня) було здійснено торгів на 5,5 мільйонів гривень. Про це пише юристка і заступниця виконавчого директора Центру протидії корупції Олена Щербан, у своїй публікації на "Українській правді".

За словами Олени Щербан, лише одна покупка лікарні безпосередньо стосувалася епідемії коронавірусу (закупівля 10 тисяч тестів) на 3 мільйони 250 тисяч гривень.

"Всі закупівлі – неконкурентні і є прямими угодами з постачальниками. Вартість понад третини з них була вищою 200 тис. грн, однак їх також здійснили за переговорною процедурою (не конкурентною), обґрунтовуючи боротьбою з коронавірусом. На практиці це означає, що лікарня сама вибрала постачальника, у якого куплятиме меблі. Пояснили це нагальністю через коронавірус", - зазначила юристка Олена Щербан.

Нагадаємо, за звичайних обставин усі закупівлі вище 200 тис. грн вимагають конкурентних торгів із змагальністю цін. 

Отже, лікарня закупила: під назвою "фурнітура різна" придбали 65 табличок на двері. Вартість однієї - 1050 гривень, всього - 68 250 гривень.

Одеська інфекційна лікарня купила таблички та меблі на 5,5 мільонів гривень
Одеська інфекційна лікарня купила таблички та меблі на 5,5 мільонів гривень.

Столи, кушетки та ширми майже на мільйон гривень (874 137 грн) за переговоркою закупили, оскільки: "нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин", пише Олена Щербан.

"Згідно з умовами договору, поставка здійснюється протягом 2020 року, а договір дійсний до 31 грудня. Тобто потреба "настільки нагальна", що виконавець може її поставляти лікарні до кінця 2020 року. Однак часу для конкурентного тендеру в таких умовах лікарня не знайшла", - зазначає Олена Щербан.

Одеська інфекційна лікарня Прозорро

Одеська інфекційна лікарня Прозорро

41 обідній стілець закупили для лікарні по 3 250 гривень за кожний.

Одеська інфекційна лікарня Прозорро

Одеська інфекційна лікарня Прозорро

За словами Олени Щербан, меблі були придбані за завищеною ціною. Наприклад, медичні столи-тумби з 4 шухлядами вартістю 15 575 грн за штуку. За її даними, в Інтернеті схожі за описом меблі коштують в три рази дешевше.

Одеська інфекційна лікарня купила таблички та меблі на 5,5 мільонів гривень
Одеська інфекційна лікарня купила таблички та меблі на 5,5 мільонів гривень. pravda.com

"Лікарня закуповує крісла за 11 тисяч грн (хоча можна було б купити і масажне та ще б залишилось трішки), кухонний гарнітур за 36 247 грн, 8 диванів по 16 тисяч кожен, та шафи усіх форм та розмірів також із цінами, вищими за середні. Столики, штативи й тумбочки на 234 тисячі гривень, як і в інших закупівлях, теж закуплено майже утричі дорожче", - пише юристка.

За версією Олени Щербан, обґрунтування лікарні "нагальністю" через коронавірус "схоже на виправдання для уникнення аукціону".

В пресслужбі Одеської міської ради заявили, що лікарня купує меблі для відкриття нового відділення на 30 місць. В ньому будуть обладнані напівбокси - палати для ізоляції хворих, за потреби в них будуть знаходитися люди з коронавірусом.

"Медичні меблі, які зараз закуповує інфекційна лікарня, призначені для оснащення нового відділення. Вони відповідають стандартам та вимогам щодо інфекційних відділень", - зазначили в мерії.

Коли саме мають відкрити нове відділення, в міській раді не уточнили.

Що відомо

На початок