Президентка Єврокомісії анонсувала шостий пакет санкцій ЄС проти Росії

Президентка Єврокомісії анонсувала шостий пакет санкцій ЄС проти Росії

Важливо
Президентка Єврокомісії анонсувала шостий пакет санкцій ЄС проти Росії
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, фото: Урядовий кур’єр

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала шостий пакет санкцій ЄС проти Росії. ЄС пропонує заборонити весь імпорт російської нафти в рамках шостого пакету санкцій, спрямованих проти агресії президента Росії Володимира Путіна в Україні.

Президентка Єврокомісії оголосила про ці пропозиції під час виступу в Європарламенті.

Щодо нафтового ембарго фон дер Ляєн сказала, що це буде повна заборона на імпорт усієї російської нафти, морської та трубопровідної, сирої та очищеної.

“Ми подбаємо про те, щоб поставки російської нафти поступово припинити упорядковано. Таким чином, щоб ми та наші партнери могли забезпечити альтернативні шляхи постачання та мінімізувати вплив на світові ринки. Тому ми поступово припинимо поставки сирої нафти з Росії протягом шести місяців, а продуктів нафтопереробки – до кінця року”, — сказала фон дер Ляєн.

Інші запропоновані санкції включають:

  • "По-перше, ми перераховуємо високопоставлених військових та інших осіб, які вчинили військові злочини в Бучі та несуть відповідальність за нелюдську облогу міста Маріуполь. Це посилає ще один важливий сигнал всім винуватцям війни Кремля: ми знаємо, хто ви, і ви будете відповідати.
  • По-друге, ми скасували SWIFT для Сбербанку – найбільшого банку Росії та ще двох великих банків. Тим самим ми вдаряємо по банках, які системно мають вирішальне значення для російської фінансової системи та здатності Путіна вести знищення. Це закріпить повну ізоляцію російського фінансового сектора від глобальної системи.
  • По-третє, ми забороняємо трьом великим російським державним мовникам працювати в нашому ефірі. Їм більше не буде дозволено розповсюджувати свій контент у ЄС, у будь-якій формі — по кабелю, через супутник, в Інтернеті чи за допомогою додатків для смартфонів. Ми визначили ці телеканали як рупори, які агресивно посилюють брехню і пропаганду Путіна. Ми не повинні більше давати їм сцени для поширення цієї брехні. Більше того, Кремль покладається на бухгалтерів, консультантів із Європи. І це зараз припиниться. Ми забороняємо надавати ці послуги російським компаніям".

"Коли лідери зустрілися у Версалі, вони домовилися поступово відмовитися від нашої залежності від російської енергії. В останньому пакеті санкцій ми починали з вугілля. Зараз ми вирішуємо нашу залежність від російської нафти. Давайте зрозуміємо: це буде нелегко. Деякі країни-члени сильно залежать від російської нафти. Але ми просто повинні над цим працювати", — сказала президентка Єврокомісії.

Санкції вимагатимуть одностайної підтримки з боку 27 країн ЄС – Словаччина вже вказала, що вони вимагатимуть для себе виключень у питанні ембарго, а Угорщина припускає, що санкції щодо постачання енергоносіїв є для них “червоною лінією”. Про це написала The Guardian.

Що відомо

  • Європейська комісія може звільнити Угорщину та Словаччину від необхідності запроваджувати ембарго на купівлю російської нафти, яке зараз готується. Оскільки існує побоюювання щодо залежності обидвох країн від російської нафти. Про це заявили в понеділок, 2 травня, двоє чиновників ЄС, пише Reuters.
  • Ембарго на російську нафту в ЄС стає все більш імовірним. За інформацією німецької громадської телевізійної компанії ZDF, такі країни, як Угорщина та Австрія, які вагалися, зараз відмовляються від свого вето.
  • Офіційний Берлін змінив свою позицію щодо санкцій проти РФ та чітко висловився на користь введення нафтового ембарго. Це робить набагато більш імовірним відповідне рішення Європейського Союзу.
  • В Угорщині заявили, що заблокують будь-яку європейську пропозицію, спрямовану на обмеження імпорту енергоносіїв з Росії. Зокрема Будапешт накладе вето на ембарго на російську нафту.
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 70. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок