Уряд готує план відновлення країни і запускає платформу для збору коштів — Шмигаль

Уряд готує план відновлення країни і запускає платформу для збору коштів — Шмигаль

Уряд готує план відновлення країни і запускає платформу для збору коштів — Шмигаль
. Денис Шмигаль на засіданні уряду 3 травня 2022 р. Фото: сайт уряду.

План відновлення України матиме два виміри: регіональний та параметричний. Аби процес був системним і більш прозорим, уряд запускає u24.gov.ua — платформу для збору коштів на підтримку України. Про це під час засідання уряду у вівторок, 3 травня, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Шмигаль пояснив, що регіональний план відновлення — це коли країни-партнери, або міста-побратими, або корпорації допомагають у відновленні конкретного українського міста чи регіону. Наприклад, Данія погодилася допомагати із відновленням Миколаєва. Італійське Бергамо — із відновленням Бучі.

Параметричний підхід — це програма Національної ради з відновлення. Вона напрацьовує параметри відбудови та трансформації кожного сектору економіки.

“Це нові підходи й нові політики. Сучасні та європейські. Мета — не просто відбудувати зруйноване, а побудувати сучасну європейську цивілізовану державу”, — сказав очільник уряду.

За його словами, аби процес був системним і більш прозорим, уряд запускає u24.gov.ua. Це платформа для збору коштів на підтримку України в межах глобального проекту United24, який ініціював президент Володимир Зеленський.

“Кожна людина у світі може зробити пожертву й допомогти Україні боротися за нашу свободу. Ми хочемо об’єднати світ навколо підтримки нашої держави. Простих людей, благодійні фонди, міжнародні компанії, лідерів думок в усьому світі”, — пояснив прем'єр.

Створення платформи, сказав Шмигаль, необхідне, аби продемонструвати максимальну прозорість і відкритість щодо використання зібраних коштів: куди та кому вони спрямовуються.

“Національний банк звітуватиме щодня про збір коштів. Всі міністерства будуть представляти громадськості свої звіти про те, на що саме були спрямовані кошти”, — розповів Шмигаль.

Звітність міністерств перевірятиме компанія “Делойт” в Україні. Це частина міжнародної мережі Deloitte.

Уряд передбачає, що кошти будуть розподілені за трьома основними напрямками. Перше — це оборона та розмінування. Друге — це гуманітарна та медична допомога, а також допомога дітям. Третє — це відбудова України. Відновлення об’єктів критичної інфраструктури, доріг, мостів, шкіл та лікарень. А також відновлення електро-, водопостачання та зв’язку.

Що відомо

  • Уряд виділив 1,4 мільярда гривень Київській, Чернігівській, Харківській, Сумській та Житомирській областям. Це гроші для відновлення світла, води, газу, будівництва тимчасових мостів, розчищення доріг та інших першочергових заходів.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 69. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок