В Ужгороді узгодили пропозиції перейменування 6 великих вулиць

В Ужгороді узгодили пропозиції перейменування 6 великих вулиць

В Ужгороді узгодили пропозиції перейменування 6 великих вулиць
Ужгородська міська рада

Перейменування 6 великих вулиць — Юрія Гагаріна, Олександра Грибоєдова, Олександра Можайського, Федора Достоєвського, Климента Тимірязєва та Льва Толстого — обговорювали 3 травня в Ужгородській міській раді. Про це повідомляє Ужгородська міська рада Facebook.

У місті триває процес зміни майже шести десятків топонімів, які пов’язані з Росією.

Під час засідання комісії із питань найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів. 3 травня члени комісії підтримали пропозиції перейменування:

  • вулиці Юрія Гагаріна – на Мукачівську, або ж Дравецьку,
  • вулиці Олександра Грибоєдова – на Миколи Амосова (доктор медичних наук, науковець медицини та біокібернетики, громадський діяч, академік Національної академії наук України та Академії медичних наук України, директор Інституту серцево-судинної хірургії) або Володимира Панаіта (відомий лікар акушер-гінеколог, понад 20 років очолював акушерсько-гінекологічну службу Ужгорода);
  • вулиці Федора Достоєвського – на Дмитра Поповича (педагог, письменник, поет, громадський і церковний діяч, викладач греко-католицької семінарії в Ужгороді, активний член товариства "Просвіта", серед його вихованців – єпископ Теодор Ромжа та інші відомі релігійні діячі) або Шкільну;
  • вулиці Олександра Можайського – на Ігоря Сікорського (видатний авіаконструктор, вчений, винахідник гелікоптера);
  • вулиці Климента Тімірязєва – на Миколи Стражеска (український терапевт, доктор медицини, професор, академік);
  • вулиці Льва Толстого – на Івана Мазепи (український військовий, політичний і державний діяч, гетьман Війська Запорозького) або Петра Скунця (український поет, фольклорист, краєзнавець, член Національної спілки письменників України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка).

Із голосу, на прохання рідних, внесли на розгляд членів комісії та підтримали питання про перейменування вулиці Високої на вулицю імені відомого українського письменника, кіносценариста, лауреата Шевченківської премії, автора сценарію "Тіней забутих предків" Івана Чендея.

Представниці жіночих організацій, які прийшли на засідання, попросили не вносити вулицю 8-го Березня у список на перейменування. Аргументували тим, що в Ужгороді тільки 13 вулиць, які названі іменами відомих жінок, а 8 березня – Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.

На засіданні був присутній мовний омбудсмен України Тарас Кремінь.

Усі рішення комісії мати рекомендаційний характер, пропозиції ще винесуть на двомісячне громадське обговорення, про проведення якого буде повідомлено додатково, кінцеве рішення — за депутатами на сесії Ужгородської міської ради, — йдеться у повідомленні.

Читайте також:

  • Вторгнення Росії в Україну, день 69. Текстовий онлайн
  • 220 дітей загинули в Україні через збройну агресію РФ — Офіс Генпрокурора
  • Росія вивезла з України вже 200 тисяч дітей — Міноборони РФ
  • Британія надасть Україні ще 375 мільйонів доларів військової допомоги

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок