У Тернополі біля ЦНАПу черга

У Тернополі біля ЦНАПу черга

У Тернополі біля ЦНАПу черга
Фото:Леся Продоус/Суспільне Тернопіль

У Тернополі біля Центру надання адмінпослуг черга. Люди, які безкоштовно надали прихисток внутрішньо переміщеним особам, хочуть подати заяви на відшкодування грошей за комунальні послуги. Нагадаємо, ці заяви в ЦНАПі приймають з 1 по 5 число кожного місяця.

Об 11 годині в черзі на подання заяви стоять близько 30 людей. Серед них – тернополянка Зоряна Солтис. Жінка каже, заяву заповнила вперше. Про це розповів, безкоштовно прихистила трьох людей.

"Це молода сім’я. Чоловік, дружина і дитина. Прийшла, якщо компенсація може повернутися, то чому б і ні. Вони проживають з квітня місяця", – каже Солтис.

У Тернополі біля ЦНАПу черга
Черга біля ЦНАПу. Фото:Леся Продоус/Суспільне Тернопіль

Разом з сестрою до ЦНАПу прийшла Наталія Оленік. Жінка приїхала з Донеччини. До ЦНАПу принесла документи замість власниці помешкання, в якому живе.

"Може нам пощастило, але ми дуже швидко все зробили. До цього, коли ми перший раз приїжджали, зовсім не було людей", – каже Оленік.

Не дочекався своєї черги Олександр Перевалов.

"Я взяв трьох переселенців ще в березні. Я щомісяця маю подавати заяву, що вони далі проживають в мене. Скажіть будь ласка, що це за організація роботи, дивіться яка черга. Невже я не можу цю заяву відправити листом?", – каже Перевалов.

У Тернополі біля ЦНАПу черга
Раніше заяви приймали лише в паперовому вигляді. Фото:Леся Продоус/Суспільне Тернопіль

За словами Інеси Панечевої, раніше заяви приймали лише в паперовому вигляді, тепер заяву можна подавати на електронну скриньку ЦНАПу. Також від 29 квітня Кабмін змінив форму заяви та перелік документів для оформлення компенсації.

"Для отримання компенсації необхідно подати до ЦНАПу заяву. Її форма змінилася. Список документів, які вимагалися також змінився. Раніше вимагалося заповнення форми на компенсацію прізвище, ім’я і по батькові, паспортні данні, ідентифікаційний код. На сьогоднішній день потрібно буде власнику житла, який безкоштовно прихистив внутрішньо переміщених осіб в своїй оселі, необхідно також заповнити прізвище, ім’я і по батькові в заяві, а також заповнити дату видачі та номер довідки внутрішньо переміщеної особи", – каже Паничева.

У Тернополі біля ЦНАПу черга
Змінено форму заяви на оформлення документації. Фото:Леся Продоус/Суспільне Тернопіль

В квітні, щоб отримати грошову компенсацію за комунальні послуги, до ЦНАПу звернулися понад тисячу тернополян. Сума компенсації – приблизно 450 гривень в місяць за одну людину.

Що відомо

  • Тернопільський ЦНАП відновив роботу: які послуги доступні
На початок