У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій нагадали, куди варто у першу чергу звернутися тим українцям, до яких російські військові застосували насильство.
Про це ідеться на сайті відомства.
"Якщо окупанти застосували до вас чи ваших близьких насильство — запам’ятайте базовий алгоритм дій. Ці дії можуть допомогти вам якнайшвидше отримати необхідну підтримку та врешті притягнути до відповідальності злочинців. А також, можливо, врятують інших людей", – зазначили у відомстві.
Зокрема, варто якнайшвидше зафіксувати стан здоров’я у медичному закладі. Для цього треба звернутися за номером 103. Про злочин також необхідно повідомити у поліцію, зателефонувавши на номер 102 або на Урядову гарячу лінію 15-47.
Необхідно зафіксувати злочин — обставини, місце, час та дату. Детальну інформацію про злочинців, а також потрібно вказати інформацію про схожі випадки, якщо про такі відомо. Варто вказати завдану моральну та матеріальну шкоду.
Якщо людина перебуває на тимчасово окупованих територіях, то необхідно зібрати контакти свідків, а також зробити фото та відео з місця злочину.
Що відомо
- Уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що нині її офісом отримано понад 16 тисяч заяв щодо зниклих безвісти українців – чверть із них маріупольці.
- Міністерка соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що члени родин, зниклих безвісти, можуть отримати пенсію по втраті годувальника.
- Понад 200 заяв про зникнення людей надійшло до Херсонської міськради.
- Станом на 25 квітня, у поліції відкрили понад 8 тисяч кримінальних проваджень щодо порушення російськими й білоруськими військовими законів та звичаїв війни.
- В Україні запустили чат-бот для пошуку зниклих під час війни дітей.
Війна — усі останні новини
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 66. Текстовий онлайн
Що лишила після себе російська армія на Київщині. Фоторепортаж
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!