У Мінсоцполітики пояснили, як родичам зниклих безвісти отримати пенсію по втраті годувальника

У Мінсоцполітики пояснили, як родичам зниклих безвісти отримати пенсію по втраті годувальника

У Мінсоцполітики пояснили, як родичам зниклих безвісти отримати пенсію по втраті годувальника
. Міністерка соціальної політики Марина Лазебна. Фото: УНІАН

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що члени родин, зниклих безвісти, можуть отримати пенсію по втраті годувальника.

Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

За даними Національної поліції України, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну майже 5 тисяч людей вважалися зниклими безвісти. За цей час поліцейським вдалося розшукати 2870 осіб. Ще понад 2 тисячі перебувають у розшуку.

Лазебна також пояснила, як родичам отримати таку пенсію.

Для призначення пенсії по втраті годувальника необхідно звернутися у будь-яке відділення органів Пенсійного фонду або через вебпортал Пенсійного фонду України.

Коли людина визнається зниклою безвісти

Правовий статус людини, зниклої безвісти, визначений у законі України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти".

Родичі можуть подати до територіального органу Нацполіції заяву про розшук людини, зниклої безвісти. З дати подання цієї заяви ця людина набуває відповідного статусу.

Заяву про розшук зниклого безвісти, окрім родича може подати представник військового формування, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, об'єднання громадян або будь-хто, кому стало відомо про зникнення людини.

Подати заяву про безвісти зниклу людину можна також на телефон гарячої лінії Національної поліції: 089 420 18 67.

Коли виникає право на отримання пенсії по втраті годувальника у членів сім’ї зниклого безвісти

У членів сім’ї таких людей право на отримання пенсії виникає через один місяць з дня внесення інформації про зникнення людини безвісти до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Хто з родичів зниклого безвісти, має право на пенсію по втраті годувальника

  • Діти віком до 18 років.
  • Діти від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання, до закінчення навчання.
  • Діти зниклого безвісти, які є сиротами, до 23 років незалежно від факту навчання.
  • Чоловік або дружина, батьки, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку.
  • Чоловік або дружина, а в разі їхньої відсутності — один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника, незалежно від віку і працездатності, якщо вони не працюють і доглядають за дитиною годувальника до досягнення нею 8 років.
  • Батьки і чоловік або дружина зниклого безвісти, які не були на її утриманні, мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, якщо внаслідок такого зникнення вони втратили джерело засобів до існування.

Особливості виплати пенсії по втраті годувальника родичам зниклих безвісти

Пенсію виплачують за весь час, протягом якого людина, зникла безвісти, зберігає цей статус.

Непрацездатним родичам, які були на утриманні зниклих безвісти, призначається пенсія по втраті годувальника, незалежно від тривалості страхового стажу людини, зниклої безвісти.

Якщо до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесена відмітка про встановлення місця перебування, місця поховання чи перебування останків зниклого безвісти, то вносяться відповідні зміни щодо строку призначення пенсії з урахуванням встановлених обставин.

У Мінсоцполітики також наголосили, що, якщо людина має статус зниклої безвісти, це не позбавляє її родичів або інших осіб права звернутись до суду із заявою про оголошення такої особи померлою у порядку, передбаченому законодавством.

Зазначимо, що постановою Кабміну від 1 квітня 2022 року № 377 "Деякі питання виплати пенсії в разі втрати годувальника під час дії воєнного стану" установлено, що дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання у закладах професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти, пенсія в разі втрати годувальника призначається, а виплата раніше призначеної пенсії продовжується без надання довідки закладу освіти на підставі даних про навчання за денною формою навчання у 2022 році, отриманих Пенсійним фондом України з Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Що відомо

  • За березень і квітень всі внутрішні переселенці зможуть отримати допомогу розміром 2000 гривень, допомога на дітей та для осіб з інвалідністю становитиме 3000 гривень. Із травня умови виплат переселенцям будуть інакші, оскільки набула чинності постанова Кабміну №457 від 16 квітня 2022 року.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 62. Текстовий онлайн

Дорожче тисячі доларів. Де та як у світі торгують маркою з російським кораблем

На початок