У Рівному психологи-волонтери організували арттерапію для переселенців

У Рівному психологи-волонтери організували арттерапію для переселенців

У Рівному психологи-волонтери організували арттерапію для переселенців
Психологи-волонтери з допомогою творчості допомагають дітям реаблітуватися психологічно/Фото: Суспільне Рівне

У Рівному започаткували волонтерський проєкт "Арт-обійми" для переселенців, він покликаний покращити їхній психологічний стан. Ідея психологині Іванни Голуб. Оскільки жінка є ще й письменницею, вона вирішила проводити зайняття у бібліотеках і найбільшу увагу наразі приділяють дітям.

Стартував проєкт "Арт-обійми" в обласній книгозбірні для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Звідти він поширився на інші бібліотечні заклади Рівного та Здолбунова.

"Ми з дітками робимо від найпростіших технік, таких як каракулі, і переходимо до складніших технік. Ось ми робили "руки підтримки", а перед Великоднем — пасхальні яєчка", — поділилась з Суспільним Івання Голуб.

У Рівному психологи-волонтери займаються з дітьми арттерапією
Іванна Голуб демонструє, які поробки роблять діти на заняттях. Фото: Суспільне Рівне

За другою освітою Іванна Голуб — кризова психологиня. З перших днів війни вона працювала у консультаційному центрі, де телефоном надавала психологічну допомогу. А згодом ініціювала проєкт "Арт-обійми", який розрахований насамперед на дітей віком від трьох років.

"Це лікування творчістю, мистецтвом — ми з дітками малюємо, ліпимо, займаємося арт-роботою, і це, звичайно, дає свій ефект. Дітки йдуть на контакт спочатку обережно, батьки теж придивляються. І коли бачать, що нічого такого не відбувається, що їх щось стривожило чи налякало — діти включаються, це їм допомагає розвантажитися психологічно", — зазначила психологиня.

У Рівному психологи-волонтери займаються з дітьми арттерапією
Батьки також можуть дивитись як проходять заняття. Психологи розповідають їм які проблеми виявляють у дітей. Фото: Суспільне Рівне

До проєкту "Арт-обійми" долучаються волонтери — як фахові психологи, так і студенти. Відновлення емоційного балансу головна, але не єдина мета арттерапії. Завдяки їй психологи допомагають батькам краще зрозуміти стан дитини.

"Ми використовуємо проєктивні методики "будинок", "моя сім'я", в якому можуть намалювати себе, маму, тата, братів, сестер. Ми бачимо, з чим пов'язана криза у дитини, розповідаємо про це батькам. Діти все відчувають, наприклад: на малюнках будинків двері стають зачинені, паркани стають високими, діти стають замкнені. Але це не критично, з цим можна працювати", — розповів психолог-волонтер Ігор Потьомін.

За його словами, діти почали багато малювати прапор України, герби, українську символіку. На думку психолога, це означає, що вони розуміють, що українська нація сильна.

На заняттях з арттерапії з дітьми використовують, зокрема, воскові олівці та пластилін. Купують їх власним коштом, тому, як каже Іванна Голуб, були б раді підтримці спонсорів.

Що відомо

  • У Рівному відкрили Центр арттерапії для переселенців. Там психологи-волонтери проводять групові заняття та індивідуальні консультації з дітьми та дорослими, аби допомогти їм пережити кризову ситуацію та повернутися до нормального життя.
  • З 11 квітня у місті психологи почали займатися з дітьми-переселенцями віком від 8 до 15 років в рамках програми "Дитина війни". Програма адаптована під Україну з ізраїльської та розрахована на тиждень занять.
  • В області також працює безкоштовна гаряча лінія психологічної підтримки. Десять волонтерів-психологів телефоном надають допомогу всім, хто морально потерпає від військових дій — переживає паніку, тривогу та має постійний стрес.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок