Гаряча лінія психологічної підтримки працює на Рівненщині

Гаряча лінія психологічної підтримки працює на Рівненщині

Гаряча лінія психологічної підтримки працює на Рівненщині
Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині відкрили безкоштовну гарячу лінію психологічної підтримки. Про це 7 березня повідомив речник Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Поліщук. Волонтери-психологи телефоном надають допомогу всім, хто морально потерпає від військових дій — переживає паніку, тривогу та має постійний стрес. Наразі безкоштовну допомогу надають десять фахівців з області.

Гаряча лінія психологічної підтримки почала діяти в області минулого тижня. Працює вона цілодобово. Зі слів волонтерки Алли Віднік, яка координує роботу служби, від початку російського вторгнення в Україну люди все частіше потребують такої підтримки.

"Саме центр психологічної допомоги розповідає людям, як діяти в ситуації для того, щоб зберегти свої психічне здоров'я. Для того, щоб людині було легше переносити ті чи інші негаразди, в зв'язку зі страхом або іншими фобіями. Звертається безліч людей, яка кількість, ніхто не підраховував, адже немає на це часу. Люди дуже хочуть допомогти, люди хочуть в ТрО, люди хочуть в сили спротиву, люди хочуть будь-яким способом допомагати цій країні, станом на вже", — пояснює координаторка психологічної підтримки.

Алла Віднік каже, що працюють на гарячій лінії волонтери-психологи, а також Асоціація психологів Рівненської області. За телефоном 0 800 400 378 з ними можна зв'язатися у будь-яку пору доби.

"Ці волонтери, які підключилися, які зголосилися, вони працюють 24/7. Телефони у них з собою, вони займаються своїми справами й паралельно надають допомогу. Тривога, або ми хочемо допомогти, куди звернутися? Це, звісно, не психологічний напрямок. Ми навчили своїх психологів, куди спрямовувати людей, якщо хочуть допомогти. А якщо питання тривожності, то психолог надає допомогу на місці", — каже вона.

Волонтерка додає, що часто телефонують стурбовані батьки. Вони запитують, як поводитися з дітьми, які під час війни переживають стрес. На лінію можна і треба дзвонити, це допоможе знайти спосіб заспокоїти дитину, як з нею спілкуватись, додала Алла Віднік.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок