Працевлаштування на Черкащині: які фахівці у попиті

Працевлаштування на Черкащині: які фахівці у попиті

Господарства Черкащини розпочали весняно-польові роботи, відтак, є потреба у фахівцях сільського господарства. Також в області є шанс знайти роботу бухгалтерам, економістам та менеджерам, розповіла Суспільному начальниця відділу статистики обласного центру зайнятості Наталія Гудіменко.

Частину цих вакансій пропонують переселенцям.

За словами пані Наталії, нині "відроджується" логістика, тож є велика потреба у водіях. А ще — у швачках, бо треба забезпечувати фронт.

За два місяці повномасштабної війни Росії проти України до обласного центру зайнятості звернулася тисяча переселенців, з них 400 отримали статус "безробітного", розповіла фахівчиня. Працевлаштували 51 людину.

Швачки, водії, бухгалтери — на Черкащині працевлаштовують переселенців
Суспільне Черкаси

"Найбільше переселенців приїхало із сусідньої Київської області та Києва, понад 26 відсотків. Із Донеччини — десь 22%, з Харківської області — 16% і з Чернігівської — 14%", — пояснила пані Наталія.

Евакуйованих з інших областей України людей працевлаштовують також у комунальні підприємства області, розповів заступник голови обласної ради Володимир Доманський:

"Ці комунальні підприємства знаходяться здебільшого у селах, там менша потреба у фахівцях. Більше вони потрібні у закладах обласного рівня, таких як обласна лікарня, освітні заклади, готельний комплекс «Дніпро» тощо".

Столяр Владислав Мишарин разом із родиною до Черкас приїхав із Чернігова.

"Поїхали звідти, тому що захворіла дитина і треба було десь її лікувати. Медикаментів не було, а лікарня майже не працювала, тому вирішили їхати", — розповів чоловік.

У Чернігові, Владислав мав бізнес і виготовляв із товаришем меблі на замовлення. Нині у черкаському готелі виконує таку ж роботу:

"Ремонт дверей, ліжок, стільців, вікон, підлоги — все, що стосується дерева, все моє".

Для переселенців, за словами Наталії Гудіменко, намагаються знайти роботу суміжну із їхньою попередньою.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок