РПЦ допомагає окупантам із депортацією українців до Росії — "Слідство.Інфо"

РПЦ допомагає окупантам із депортацією українців до Росії — "Слідство.Інфо"

РПЦ допомагає окупантам із депортацією українців до Росії — "Слідство.Інфо"
. Патріарх РПЦ Кирило. Фото: Facebook

Російська православна церква бере участь у депортації та розселенні українців спільно з міністерством надзвичайних ситуацій РФ. Зокрема РПЦ займається розселенням депортованих по церквах і монастирях.

Про це йдеться в розслідуванні "Слідства.Інфо" на основі листування РПЦ, яке журналістам надали хакерські проєкти Anonymous і DDoSecrets.

З листування випливає, що від самого початку вторгнення РФ в Україну російське МНС регулярно надсилає звіти про депортацію українців на електронну пошту Синодальному відділу з благодійності Російської православної церкви. Першого листа зі скриньки було надіслано 21 лютого — тож, імовірно, її створювали саме під вторгнення РФ.

У листах російські надзвичайники вказують відомості про розселення українців у Росії та графік автобусів, якими ті прибувають з України. Приміром, станом на 30 березня, якщо вірити документам МНС Росії, з України було примусово вивезено майже 490 тисяч людей, зокрема 100 тисяч дітей.

РПЦ допомагає окупантам депортувати українців до Росії — "Слідство.Інфо"
Фото: Слідство.Інфо

У "Слідство.Інфо" вказують, що РПЦ і МНС Росії співпрацюють ще з 2010 року, а у 2017 році структури підписали між собою угоду про співпрацю. Що стосується розселення українців, то цим займаються єпархії РПЦ в областях, куди привозять людей; церковники проводять із ними "духовні бесіди" та дають їжу.

З листування можна припустити, що деякі депортовані українці живуть у монастирях або церквах. "Слідство.Інфо" змогло ідентифікувати щонайменше сім конкретних адрес таких місць. Але в яких умовах там перебувають люди, невідомо; розслідувачі, щоправда, знайшли згадку про необхідність встановлення камер спостереження з "міркувань безпеки".

"Женевська конвенція забороняє здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб, що перебувають під захистом, з окупованої території на територію окупаційної держави. Тобто примусове масове вивезення українців до Росії має розглядатися і у міжнародних судах", — нагадують у "Слідстві.Інфо".

Читайте також: Росія вивезла близько 500 тисяч українців, з них не менше 5 тисяч дітей — Зеленський

Що відомо

  • За даними розвідки, російські окупаційні війська розпочали примусову мобілізацію на захоплених територіях Херсонської, Запорізької та Харківської областей. Під "мобілізацію" підпадають і медики. Такі дії суперечать міжнародному гуманітарному праву.
  • За інформацією Мінсоцполітики України, Мінпросвіти РФ готує проєкти нормативних актів, які дозволять передавати дітей-громадян України, примусово вивезених з тимчасово окупованих територій, до сімей російських громадян. У тому числі шляхом їхнього усиновлення.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 60. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок