Австрія готова підтримати всі антиросійські обмеження, окрім газового ембарго, заявив міністр фінансів країни Магнус Бруннер.
Про це повідомляє CNN.
"Якщо санкція б'є більше по вас, ніж по тих, проти кого вона спрямована, я думаю, що користі від цього небагато", — сказав міністр у коментарі виданню.
Він також додав, що австрійська промисловість настільки залежить від російського газу, що у країни "немає вибору".
Раніше австрійський канцлер Карл Негаммер заявив, що Австрія, як і Німеччина, на сьогодні вкрай залежна від російського газу і не зможе відмовитися від нього найближчим часом без завдання шкоди власній економіці та населенню.
Що відомо
- ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
- У березні США та Європейська комісія домовилися, що створять спільну робочу групу для забезпечення енергетичної безпеки України і Європи, а також зменшення залежності Європи від російського викопного палива.
- ЄС у межах п'ятого пакету санкцій, ухваленого 9 квітня, погодив відмову від російського вугілля, але вона набуде чинності лише із серпня 2022 року. Крім того, ЄС запровадив обмежувальні заходи щодо 217 фізичних та 18 юридичних осіб, зокрема, двох доньок президента РФ Володимира Путіна.
- 14 квітня президент Володимир Зеленський в інтерв'ю BBC заявив, що держави-члени ЄС, які відмовляються підтримувати ембарго на російські енергоносії, "заробляють свої гроші на чужій крові". Він, зокрема, назвав Німеччину та Угорщину.
- 20 квітня міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Німеччина планує до літа скоротити імпорт нафти з Росії вдвічі, а до кінця 2022 року повністю його припинити.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 58. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!