Президент України Володимир Зеленський заявив, що держави-члени Європейського Союзу, які відмовляються підтримувати ембарго на російські енергоносії, "заробляють свої гроші у чужій крові".
Про це він заявив в інтерв’ю BBC.
"Дехто з наших друзів і партнерів розуміють, що зараз складний час, що вже не йдеться про бізнес і гроші. Це питання виживання", — прокоментував Зеленський необхідність заборони купівлі російських газу та нафти.
З-поміж країн, які чинять опір запровадженню ембарго, президент України виокремив Німеччину та Угорщину. Якщо ЄС не припинить купувати енергоресурси в Росії, то у 2022 році вона заробить 326 мільярдів доларів, зазначає ВВС.
В інтерв’ю Зеленський також подякував партнерам, які надають Україні озброєння для стримування російського нападу: "Вони намагаються допомогти і допомагають. Але нам усе ще треба (допомога — ред.) швидше і раніше. Ключове слово — зараз".
Читайте також: Bloomberg: Україна попросила ЄС про $7 млрд щомісячної допомоги для соціальних виплат і зарплат
Раніше Європейський Союз у межах п'ятого пакету санкцій, ухваленого 8 квітня, погодив відмову від російського вугілля, але вона набуде чинності лише із серпня 2022 року. А проте, ембарго щодо російської нафти може стати частиною наступного санкційного пакету ЄС.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- 14 квітня — 50-й день від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. За даними Генерального штабу ЗСУ, війська РФ перебувають в готовності до наступальних дій на Донбасі, продовжують спроби захопити окремі квартали Маріуполя, обстрілюють Харків, Херсон, Луганщину.
- Росія вдається до прямих погроз: у Міноборони країни-агресорки напряму заговорили про завдання ракетних ударів по Києву, а напередодні президент РФ заявив, що перемовини з Україною "зайшли в глухий кут".
- Натомість українські війська відкинули противника на 40-50 км від Кривого Рогу, відбили майже десяток атак військ РФ та захоплюють ворожу техніку. Втрати російської армії зросли до 19800 особового складу.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 50. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
ЄС закрив лазівку, через яку Росія могла купувати зброю
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!