Анестезіологи, неонатологи, генетики: лікарі-переселенці працевлаштувалися в Черкасах

Анестезіологи, неонатологи, генетики: лікарі-переселенці працевлаштувалися в Черкасах

Анестезіологи, неонатологи, генетики: лікарі-переселенці працевлаштувалися в Черкасах
Суспільне Черкаси

Семеро лікарів, які вимушено переїхали через бойові дії у своїх регіонах, працевлаштувалися в одній із черкаських лікарень. Оформлювати медиків почали в березні. Розповіла Суспільному завідувачка закладу Наталія Лакуста.

Лікарка-неонатолог із Донеччини Олена Чорна з 20 квітня працює у відділенні реанімації та інтенсивної терапії однієї із черкаських лікарень. Виконувати обов'язки почала одразу, аби швидше звикнути до нових умов, розповіла жінка.

Лікарі-переселенці працевлаштувалися в черкаській лікарні
Лікарка-неонатолог із Донеччини Олена Чорна. Суспільне Черкаси

"Оглядали дітей, узгоджували терапію з лікарями. Враховуючи те, що нині медицина комп'ютеризована і ми вносимо дані в систему HELSI, у нас на колишній роботі була трохи інша програма", – прокоментувала лікарка.

У рідному Краматорську вона працювала в такому ж відділенні. Переїхати вимушена була через бойові дії.

"Коли були обстріли, ми працювали в коридорах та спускалися у бомбосховище. Поки медзаклад, наскільки я знаю, не постраждав, але внаслідок того, що роз'їхалися колеги, наш перинатальний центр там закрили", – пояснила Олена Чорна.

Вона разом із сім'єю переїхала в Смілу на початку квітня. За її словами, роботу почала шукати одразу.

"Я від початку хотіла працювати, тому почала шукати собі роботу, поспілкувалася з директором центру і влаштувалася сюди. Хочу й надалі надавати допомогу новонародженим діткам нашим і бути корисною", – сказала жінка.

Лікарка-гінеколог із Балаклії, що на Харківщині, Ольга Шенцова приймає пацієнтів у поліклінічному відділенні лікарні.

Лікарі-переселенці працевлаштувалися в черкаській лікарні
Лікарка-гінеколог із Балаклії Ольга Шенцова. Суспільне Черкаси

Ольга Шенцова працювати в лікарні почала 21 березня, через три дні після того, як переїхала в Черкаси. Роботу за своєю спеціальністю знайшла сама.

"Я працювала в жіночій консультації, 29 років було б у 2022-му. У нас була районна лікарня, масштаби трохи інші. Ми забезпечуємо нагляд за вагітними, гінекологічні обстеження, консультації з інших закладів міста, району. Тут дуже приємний колектив, хороша база, мені подобається", – прокоментувала Ольга Шенцова.

За її словами, попри теплий прийом у Черкасах та хорошу роботу, все ж мріє повернутися додому:

"Щоб війна зупинилася і, звичайно ж, повернутися додому".

Лікарі-переселенці працевлаштувалися в черкаській лікарні
У медзакладі, де працюють лікарі-переселенці. Суспільне Черкаси

Станом на 22 квітня у лікувальному закладі працюють семеро вимушено переміщених осіб, розповіла завідувачка закладу Наталія Лакуста. У пошуках роботи люди почали звертатися до них з березня.

"Влаштовано два лікарі-анестезіологи (один із Харкова, інший із Маріуполя), лікар-неонатолог. Це завідувачка була в перинатальному центрі Краматорська, там нині бойові дії тривають, вона починає в нас працювати. Також лікар-терапевт, два лікарі акушер-гінекологи (з Києва та Балаклії Харківської області), один лікар-генетик", – пояснила завідувачка перинатального центру.

Лікарі-переселенці працевлаштувалися в черкаській лікарні
Завідувачка перинатального центру Наталія Лакуста. Суспільне Черкаси

До початку повномасштабної війни медзаклад був повністю укомплектований лікарями, сказала Наталія Лакуста. Але медиків-переселенців все ж влаштовували за сумісництвом, бо, за її словами, розуміли, наскільки для них це важливо.

"Нині складається така ситуація, що людям потрібно десь працювати, заробляти якісь кошти, щоб жити", – прокоментувала завідувачка.

Наталія Лакуста сказала, що робота має відвернути лікарів-переселенців від думок, які нині у них є.

Що відомо

  • 24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
  • Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує.
  • 12 березня на Черкащині під час нічних авіанальотів збили ракету. Її уламки впали на подвір'я, пошкодивши будинок і кілька авто, травмованих немає повідомив керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
  • На Черкащині в ніч на 16 березня збили ракету, повідомив радник керівника Обласної військової адміністрації Олександр Скічко. За його словами, травмованих унаслідок події немає.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок