США виділять ще 800 млн доларів на озброєння і 500 млн економічної допомоги Україні — Байден

США виділять ще 800 млн доларів на озброєння і 500 млн економічної допомоги Україні — Байден

Важливо
США виділять ще 800 млн доларів на озброєння і 500 млн економічної допомоги Україні — Байден
Президент США Джо Байден / Фото: Associated Press

Президент США Джо Байден 21 квітня заявив, що США виділять ще 800 млн доларів на озброєння Україні. Також США нададуть додаткових 500 мільйонів доларів економічної допомоги Україні і не пускатимуть російські кораблі в американські порти.

"Сьогодні я оголошую пакет оборонної допомоги на 800 млн доларів для того, щоб допомогти Україні захищатися на Донбасі. Це гаубиці, артсистеми і боєприпаси для цих гаубиць. Також є тактичні дрони", — зазначив він. Минулого тижня Байден також підписав підтримку Україні на 800 млн.

"І ми готові надати 500 млн доларів у вигляді прямої економічної допомоги уряду України. В результаті загальний обсяг економічної допомоги досяг одного мільярда доларів за останні два місяці", — зазначив Байден.

Він повідомив, що направить конгресу додаткову заявку з метою надання допомоги. "І ми будемо продовжувати надавати економічну допомогу українському народу", — зазначив президент США.

"Наша єдність з партнерами і всередині американського суспільства дає Путіну сигнал, що Росія ніколи не зможе захопити Україну", — наголосив Байден. Він також висловив захоплення українським суспільством.

"Дивує хоробрість та наполегливість цих людей. Не тільки військових, а й кожного громадянина. Жінки, чоловіки, молодь... Це і скоординована допомога — саме завдяки цьому Україна змогла зупинити російську агресію. Кожен наш платник податків, коже наш військовий може пишатись тим, що щедрість нашої країни, військова міць, допомагає відкинути російську агресію"

За словами американського лідера, США не завжди можуть говорити відкрито, що саме вони та інші країни надають для того, щоб озброїти Україну. Водночас зазначив, що "ми передаємо зброю прямо не передову, там є навчені українські військові".

Напередодні США запровадили додаткові санкції проти Росії. Байден також повідомив, що російські кораблі не зможуть зайти в американські порти.

"Сьогодні я оголошую про те, що Сполучені Штати будуть також забороняти захід російських кораблів у порти. Як це зробила Європа. Жодний їхній корабель під російським прапором не зможе пришвартуватись в наших портах. Це дуже важливий крок, щоб Росія не змогла скористатись світовою економічною системою", — додав Байден.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 2.0

Вторгнення Росії в Україну, день 57. Текстовий онлайн

"Ми розуміємо, що буде м'ясорубка" — начальник патрульної поліції Маріуполя про "Азовсталь"

Цифрова блокада Росії та Starlink в Україні — інтерв’ю з міністром Федоровим

На початок