19 квітня США провели нараду з лідерами кількох держав щодо нового наступу Росії на Україну. Як західні партнери України допомагають Україні та реагують на активізацію бойових дій на Донбасі в ефірі "Українського радіо" розповів генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України у 2006-2010 роках Ігор Романенко.
За словами Романенка, лідери країн, які взяли участь в цій зустрічі, отримали інформацію від керівників підлеглих їм структур, зокрема, про стан та можливості російської армії та ЗСУ (розташування, можливості, наявне в кожної зі сторін озброєння). Також вони обмінюються даними з союзними державами.
"Путін за більш як двадцять років підняв частку сучасного озброєння РФ до 65-85 % в різних родах та видах збройних сил. А в нас лише після 2014 року почали робити відповідні кроки та підняли рівень сучасного озброєння до 20 %. Тому перед початком війни потенціал у росіян був втричі більший, ніж у нас. І по поведінці керівників та підготовці ЗСУ РФ було видно, що вони готуються до цієї війни та мають можливості її розпочати", — розповів ексзаступник глави Генштабу.
За його даними, Росія залучила до наступального угруповання до 95 тисяч військ, з яких 20 тисяч — резерв, зосереджений на території РФ біля кордонів України.
"В Україні ж угрупування, яке протистоїть на Сході, — це до 57 тисяч військових. Але наші Збройні Сили ведуть оборонну операцію на обладнаних позиціях. Війська, які там перебувають, мають досвід з 2014-2015 року", — каже експерт.
Новопризначеного командувача російських військ Олександра Дворнікова Романенко назвав "сирійським м’ясником".
"Він (Дворніков) застосовує всі потужності, які він має, проломлюючи в окремих місцях оборону України, та вводить туди танки та техніку. Він користується досвід Радянського Союзу ще з часів Другої світової війни", — додав він.
На його думку, для того, щоб Україна вистояла та перемогла потрібна сучасна потужна зброя.
"Зараз партнери активно допомагають старою технікою, яку ми, з одного боку, можемо швидко освоїти, адже вона більш проста. Але, щоб протистояти та мати перспективу контрнаступу ЗСУ, потрібна сучасна потужна техніка: далекобійні артилерійські системи, системи залпового вогню, сучасні ракети протиповітряної та протиракетної оборони. Адже, наприклад, проти балістичних ракет в нас озброєння немає. Міжнародні партнери це розуміють, але питання — як нам постачати це озброєння, коли саме", — зазначив колишній заступник глави Генштабу.
Він також повідомив, що на зустрічі лідери країни обговорювали й питання недопущення Росії в G7, G20, виключення її зі всіх світових структур, впровадження нових санкцій.
Щодо ситуації на Донбасі, то, за словами генерал-лейтенанта, зараз там тривають перестрілки між військами, які знаходяться на території України. Проте на території РФ біля українського кордону зосереджено 20-тисячне угруповання росіян: “Вводити його будуть тоді, коли проб’ють пролом в нашій обороні. Тому росіяни й говорять, що це — лише початок, хоча бої йдуть дуже важкі та жорстокі".
"Зараз найбільше насичений військами Ізюмський район: у противника там понад 20 тисяч військ. Це одне з великих угрупувань, яке мало на меті завдавати ударів з півночі по угрупуванню ЗСУ в районі Об’єднаних Сил, аби влаштувати "котел”. Проте противник сам може в ньому опинитися”, — підсумував Романенко.
Війна. Усі останні новини
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 57. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!