Перейти до основного змісту
Як розгортається бій за Донбас та як допомагає Захід. Розповідає ексзаступник голови Генштабу

Як розгортається бій за Донбас та як допомагає Захід. Розповідає ексзаступник голови Генштабу

Як розгортається бій за Донбас та як допомагає Захід. Розповідає ексзаступник голови Генштабу
. Радіо Свобода

19 квітня США провели нараду з лідерами кількох держав щодо нового наступу Росії на Україну. Як західні партнери України допомагають Україні та реагують на активізацію бойових дій на Донбасі в ефірі "Українського радіо" розповів генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України у 2006-2010 роках Ігор Романенко.

За словами Романенка, лідери країн, які взяли участь в цій зустрічі, отримали інформацію від керівників підлеглих їм структур, зокрема, про стан та можливості російської армії та ЗСУ (розташування, можливості, наявне в кожної зі сторін озброєння). Також вони обмінюються даними з союзними державами.

"Путін за більш як двадцять років підняв частку сучасного озброєння РФ до 65-85 % в різних родах та видах збройних сил. А в нас лише після 2014 року почали робити відповідні кроки та підняли рівень сучасного озброєння до 20 %. Тому перед початком війни потенціал у росіян був втричі більший, ніж у нас. І по поведінці керівників та підготовці ЗСУ РФ було видно, що вони готуються до цієї війни та мають можливості її розпочати", — розповів ексзаступник глави Генштабу.

За його даними, Росія залучила до наступального угруповання до 95 тисяч військ, з яких 20 тисяч — резерв, зосереджений на території РФ біля кордонів України.

"В Україні ж угрупування, яке протистоїть на Сході, — це до 57 тисяч військових. Але наші Збройні Сили ведуть оборонну операцію на обладнаних позиціях. Війська, які там перебувають, мають досвід з 2014-2015 року", — каже експерт.

Новопризначеного командувача російських військ Олександра Дворнікова Романенко назвав "сирійським м’ясником".

"Він (Дворніков) застосовує всі потужності, які він має, проломлюючи в окремих місцях оборону України, та вводить туди танки та техніку. Він користується досвід Радянського Союзу ще з часів Другої світової війни", — додав він.

На його думку, для того, щоб Україна вистояла та перемогла потрібна сучасна потужна зброя.

"Зараз партнери активно допомагають старою технікою, яку ми, з одного боку, можемо швидко освоїти, адже вона більш проста. Але, щоб протистояти та мати перспективу контрнаступу ЗСУ, потрібна сучасна потужна техніка: далекобійні артилерійські системи, системи залпового вогню, сучасні ракети протиповітряної та протиракетної оборони. Адже, наприклад, проти балістичних ракет в нас озброєння немає. Міжнародні партнери це розуміють, але питання — як нам постачати це озброєння, коли саме", — зазначив колишній заступник глави Генштабу.

Він також повідомив, що на зустрічі лідери країни обговорювали й питання недопущення Росії в G7, G20, виключення її зі всіх світових структур, впровадження нових санкцій.

Щодо ситуації на Донбасі, то, за словами генерал-лейтенанта, зараз там тривають перестрілки між військами, які знаходяться на території України. Проте на території РФ біля українського кордону зосереджено 20-тисячне угруповання росіян: “Вводити його будуть тоді, коли проб’ють пролом в нашій обороні. Тому росіяни й говорять, що це — лише початок, хоча бої йдуть дуже важкі та жорстокі".

"Зараз найбільше насичений військами Ізюмський район: у противника там понад 20 тисяч військ. Це одне з великих угрупувань, яке мало на меті завдавати ударів з півночі по угрупуванню ЗСУ в районі Об’єднаних Сил, аби влаштувати "котел”. Проте противник сам може в ньому опинитися”, — підсумував Романенко.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 57. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок