"Сирійський м'ясник". Росія призначила нового командувача війною проти України

"Сирійський м'ясник". Росія призначила нового командувача війною проти України

"Сирійський м'ясник". Росія призначила нового командувача війною проти України
Олександр Дворніков і Володимир Путін. Фото: з сайту ussurmedia.ru

Влада Росії реорганізувала своє військове командування силами в Україні. Тепер за війну відповідатиме 61-літній генерал армії Олександр Дворніков, який раніше командував російськими військами у Сирії.

Про це повідомляє ВВС.

За даними видання, Росія змінила принцип командування силами, які вторглися в Україну 24 лютого. Раніше ними на окремих ділянках командували генерали у залежності від регіону та військового округу. Однак, за словами неназваного чиновника, між цими різними командуваннями була погана координація, оскільки російські війська ніколи не навчалися працювати таким чином. Задля кращої координації тепер операціями керуватиме командувач Південного військового округу, генерал російської армії Олександр Дворніков.

"Цей командир має великий досвід російських операцій у Сирії. Тож ми очікуємо покращення загального командування та управління", — сказав чиновник.

Австрійський військовий експерт Том Купер вважає, що зі зміною підходу до командування, яке тепер контролюватиме Дворніков, дії російської армії можуть якісно змінитись. Він очікує появу чіткої вертикалі підпорядкування та вертикалі відповідальності, чого нібито не було до цього у військах РФ.

"Як генерал армії Дворніков має вищий ранг, аніж усі командувачі залучених армій. Це означає, що його наказів ніхто не обговорюватиме, не буде звичних уже змагань між генералами, жодних "кожен сам за себе" — як це було досі", — стверджує Купер.

Що відомо про Дворнікова

Олександр Дворніков до 2016 року майже рік керував російськими військами у Сирії. За жорстку тактику ведення війни, яка передбачала велику кількість цивільних жертв, ЗМІ називали його "сирійським м'ясником". У вересні 2016 року президент РФ Путін призначив Дворнікова командувачем Південним військовим округом, щоб, за припущенням експертів, керувати російською компанією на Донбасі.

Російський журналіст та публіцист Аркадій Бабченко, який воював у Чечні, зазначав, що Дворніков вирізнявся там тим, що не шкодував солдат для виконання завдань. У березня 2019 року Дворніков потрапив під санкції Євросоюзу через інцидент у Керченській протоці, коли Рф затримала українські військові кораблі.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • За даними Генштабу ЗСУ, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну станом на 10 квітня російська армія втратила близько 19 300 військовослужбовців особового складу.
  • 9 квітня у Генштабі повідомили, що російські війська зосередили основні зусилля на захопленні Маріуполя та Ізюма та готують там диверсії.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 46. Текстовий онлайн

Що для РФ санкції США і чи може Європа зараз відмовитись від російського газу — відповідає Милованов

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок