В ООН розглянуть резолюцію про обмеження права вето для постійних членів Ради Безпеки

В ООН розглянуть резолюцію про обмеження права вето для постійних членів Ради Безпеки

В ООН розглянуть резолюцію про обмеження права вето для постійних членів Ради Безпеки
. АР

58 країн світу розробили проєкт резолюції про обмеження використання постійним членом Ради Безпеки ООН права вето. У разі ухвалення документ зобов’язуватиме державу обґрунтовувати такий крок перед Генеральною Асамблеєю.

Про це повідомляє турецьке інформаційне агентство Anadolu.

Ініціатором резолюції виступив Ліхтенштейн, серед її співавторів — США й Туреччина. За даними Anadolu, голосування за документ у Генеральній Асамблеї має відбутися вже 26 квітня. Наразі не зрозуміло, скільки голосів потрібні для його ухвалення — проста більшість чи дві третини.

Резолюція передбачає, що Генеральна Асамблея матиме право протягом 10 днів після використання права вето винести це питання на обговорення і зобов’язати державу, яка заблокувала рішення в Радбезі, пояснити причини такого кроку.

Зловживання правом вето в Раді Безпеки ООН обговорювалося й раніше, але після вторгнення Росії в Україну набуло нової актуальності: адже Москва здатна блокувати будь-які ініціативи, які зобов’язують її припинити агресію на українській території.

Як нагадує Anadolu, РФ — лідер за кількістю вето в Раді Безпеки ООН. Ще СРСР першим у 1946 році скористався цим правом, і відтоді Москва заветувала 120 резолюцій. На другому місці — США (82 вето, передусім на резолюції щодо Ізраїлю). Велика Британія і Франція з 1989 року жодного разу не скористались правом вето.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 7 квітня Генеральна асамблея підтримала рішення щодо припинення роботи РФ у Раді ООН з прав людини через грубі та систематичні порушення прав людини в Україні. Це перше подібне рішення в історії цього органу.
  • Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця 19 квітня закликав лідерів країн-учасниць організації переглянути присутність Росії у Раді Безпеки ООН. Він зазначив, що засідання Радбезу "не впливають суттєво ні на ситуацію з безпекою на передовій, ні на гуманітарну ситуацію в Україні". Також, за його словами, цей орган не зміг запобігти війні та зазнає невдач через дії Росії.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 57. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок