У Тернополі від 5 квітня безкоштовно розмитнили майже 300 автомобілів

У Тернополі від 5 квітня безкоштовно розмитнили майже 300 автомобілів

У Тернополі від 5 квітня безкоштовно розмитнили майже 300 автомобілів
Тарас Бурак / Суспільне

Майже 300 автомобілів, привезених з-за кордону, безкоштовно розмитнили в Тернополі від 5 квітня. Тоді набув чинності закон, відповідно до якого, під час воєнного стану за розмитнення таких машин скасовують митні платежі. Про це розповів заступник начальника Тернопільської митниці Юрій Мацібора.

За його словами, це стосується автомобілів, які ввезені на територію України після першого квітня цього року.

Заступник начальника Тернопільської митниці Юрій Мацібора
Заступник начальника Тернопільської митниці Юрій Мацібора. Тарас Бурак / Суспільне

"Цей закон не передбачає необхідності внесення коштів на депозитні рахунки митниці, або інших установ. Це є можливість оформлення транспортних засобів без всяких митних платежів. І після завершення воєнного стану немає в законодавстві питання, що потрібно буде внести ці кошти. Законом прямо передбачена норма, що транспортні засоби, які можуть оформлятися в такому пільговому режимі без сплати митних платежів – це виключно транспортні засоби, які ввезені з першого квітня 2022 року. Ті транспорті засоби, які вже знаходяться на території України і були ввезені в режимах тимчасового ввезення або транзит, під дію цього закону не підпадають. Їх оформляють у звичайному режимі у разі, якщо буде необхідність власника чи бажання змінити митний режим. Наприклад з тимчасового ввезення на імпорт. Він буде сплачувати всі платежі в повному обсязі", – каже Юрій Мацібора.

Тернопільська митниця
Тернопільська митниця. Тарас Бурак / Суспільне

Заступник начальника Тернопільської митниці також розповів, що максимальний час розмитнення автомобіля на іноземних номерах – 4 години. Автомобілі на потреби Збройних сил України розмитнюють безпосередньо на кордоні за спрощеною процедурою. Наразі обмежень щодо кількості автомобілів, які одна людина може привезти із-за кордону та розмитнити, немає.

Читайте також

На початок