Дорожче тисячі доларів. Де та як у світі торгують маркою з російським кораблем

Дорожче тисячі доларів. Де та як у світі торгують маркою з російським кораблем

Дорожче тисячі доларів. Де та як у світі торгують маркою з російським кораблем
. Українська марка "Русский воєнний корабль іді... !", фото: Суспільне

Поштова марка "Русскій воєнний корабль, іді ... !", яку 12 квітня випустила "Укрпошта", стала колекційною. За перші дні українці викупили половину тиражу і продовжують стояти в чергах не менших ніж за новим iPhone. Де та за якими цінами продають ці марки — Суспільне.

Як з'явилась марка про "русскій воєнний корабль"

У березні "Укрпошта" оголосила національний конкурс ілюстрацій на тему "Русскій воєнний корабль, іді…" — фразу-відповідь українських військових з острова Зміїний на погрози російського крейсера "Москва".

Пошта отримала майже 500 листів з ескізами, обрала 20 найбільш вдалих ілюстрацій та оприлюднила їх, щоб люди обрали найкращий. Перемогла ілюстрація українського художника Бориса Гроха.

На церемонію погашення марки запросили автора культової фрази — українського військового Романа Грибова.

Марку "Русскій воєнний корабль, іді…" випустили 12 квітня. "Укрпошта" направила марки і конверти до всіх регіонів України, окрім окупованих територій. За п’ять днів розпродали половину мільйонного тиражу.

Дорожче тисячі доларів за марку з російським кораблем. Як торгують українською легендою?
Марки "Русскій воєнний корабль, іді … !", Суми, 12 квітня. Суспільне Суми

За день після випуску марки — 13 квітня, українські військові потопили той самий крейсер "Москва", що тільки додало ажіотажу. У Києві біля Головпоштамту за марками вишикувалася довжелезна черга.

Ціни на марку з "російським кораблем"

Марку створили дуже швидко, казали в "Укрпошті". "Люди сиділи у підвалах, під виття сирен, робили макети", — розповідала у Сумах провідний фахівець відділу поштових послуг Ірина Муха.

Треба відзначити, фраза українського моряка — є не на кожній марці. А ще нема назви осторову — Зміїїний. Ціни на марки наступні:

  • для оплати поштових відправлень по Україні — 23 гривні.
  • для листів і листівок, що надсилаються за кордон (крім Росії та Білорусі) — 48 гривень.

Також до поштового випуску входить спеціальний конверт.

На аукціонах в інтернеті марки продають в рази дорожче. На міжнародному торговому майданчику ebay українську поштову її легко знайти за запитом "Russian Warship Go F…" або "Russian Warship Go F…k Yourself". Оголошень десятки. Вже навіть пропонують репродукції за 19 євро.

Але, все ж, найбільше — оригінальних марок. Найдорожча пропозиція станом на 19 квітня на ebay від користувача з України. За 1999 доларів він пропонує конверт з маркою для листів за кордон.

Дорожче тисячі доларів за марку з російським кораблем. Як торгують українською легендою?
Українська марка "Русский воєнний корабель іді... !" на аукціоні ebay, 19 квітня.

Марки з конвертами найпопулярніші, тож лот 1 тисячу доларів значиться як закритий:

Дорожче тисячі доларів за марку з російським кораблем. Як торгують українською легендою?
Українська марка "Русский воєнний корабель іді... !" на аукціоні ebay.co.uk.

Друга за ціною пропозиція — 650 євро за сет з 6 марок. Найдешевша пропозиція на ebay — 30 євро за одну марку.

На платформі оголошень OLX шість марок продають за 5 тисяч гривень.

Марки та конверти також стали популярним лотом на аукціоні "Віоліті".

Реакція "Укрпошти" та благодійний аукціон

"Укрпошта" заявила, що не підтримує спекуляції та "будь-які благодійні або інші ініціативи з маркою", оскільки простежити, куди йдуть кошти з їхнього продажу неможливо.

Для протидії спекуляції компанія ввела обмеження: з 18 квітня в одні руки продається не більше ніж 5 листів (1 лист — це 6 марок). Всі замовлення в інтернет-магазині "Укрпошти" тимчасово скасували. Водночас компанія заявила, що цього тижня запустить оновлений поштовий маркет.

"Тираж складав 1 млн, і додруковувати його ми не плануємо. Тож кожна марка збереже історичну цінність", — додали в "Укрпошті".

Єдиний аукціон, який підтримує "Укрпошта" — це Prozorro. Тут виставили поштові марки "Русскій воєнний корабль, іді … !" та конверти зі спецпогашенням з підписами автора легендарної фрази та генерального директора "Укрпошти" за 25 тисяч гривень. Аукціон закінчиться 22 квітня. Гроші отримає Міністерство соціальної політики.

Що відомо:

  • Острів Зміїний, що входить до Кілійського району Одеської області 24 лютого атакували російські війська. На острові перебували 13 прикордонників. Спочатку військові отримали пропозицію здатися, на яку відповіли відмовою. Після цього на Зміїний почався ракетно-артилерійський удар. О 22:05 24 лютого острів захопили.
  • Інформація про те, що прикордонники, які обороняли острів Зміїний, вижили й були захоплені в полон, з'явилася в російських ЗМІ з'явилася 26 лютого була підтверджена — її почали перевіряти.
  • 24 березня за наказом президента Володимира Зеленського відбувся перший повноцінний обмін військовополоненими. У результаті було звільнено з полону моряків з рятувального катера, яких направили на острів Зміїний.
  • У Харкові презентували марку з "російським воєнним кораблем".
  • За 5 днів "Укрпошта" продала пів мільйона марок з російським кораблем.
На початок