В Олександрії попрощались з військовими, які загинули під час ракетного обстрілу аеродрому

В Олександрії попрощались з військовими, які загинули під час ракетного обстрілу аеродрому

Оновлено
В Олександрії попрощались з військовими, які загинули під час ракетного обстрілу аеродрому
Суспільне Кропивницький

В Олександрії Кіровоградської області прощалися з шістьма військовими, які загинули під час ракетного обстрілу по інфраструктурі олександрійського аеродрому 15 квітня. За словами заступниці міського голови Олександрії Ірина Чемерис, вшанувати пам'ять загиблих прийшли 3500 людей.

Біля місцевого палацу культури "Світлопільський" люди на колінах зустрічали почесну варту з тілами шістьох загиблих військових. Молебень провів військовий капелан Володимир та священник Православної церкви України отець Сергій.

Начальниця Олександрійської районної військово-цивільної адміністрації Ольга Коріненко сказала, у результаті обстрілу постраждали 12 військових. "Вони виконували свою роботу, поставлені командиром завдання. На жаль, п'ять військових дістали з-під уламків уже мертвими. Сімох доправили до лікарні. Двом надавали хірургічну допомогу в реанімації. На жаль, один з них не вижив".

Усі загиблі були професійними військовими, сказала Ольга Коріненко. "Всі вони працювали за контрактом. Це не призовники. Це люди, які свідомо обрали свою професію – захищати цивільних".

За словами Ольги Коріненко, шестеро травмованих від авіаудару – в лікарні. Як розповів Суспільному телефоном головний лікар Віктор Приходько, у чоловіків травми різного ступеню тяжкості, їм надають необхідну допомогу, ліки є. Детальніше розповідати відмовився.

Що відомо про загиблих:

Чотирьох загиблих захисників провели на військовий та Новопилипівський цвинтар в Олександрії. Миколу Воложського поховають у Світловодську, Олега Заболотного – у місті Калинівка Вінницької області.

  • Олександр Приведенний. Народився в Олександрії 26 червня 1968 року. Закінчив Ачинське військове авіаційно-технічне училище, загальний стаж військової служби – 24 роки. Має сина та доньку.
  • Анатолій Назаренко народився 30 червня 1985 року у селі Комінтерн Кіровоградської області. Закінчив Кіровоградський педагогічний університет імені Винниченка та Криворізький коледж Національного авіаційного університету. Загальний стаж військової служби – 14 років. Одружений, має сина та доньку.
  • Денис Карпенко народився 28 жовтня 1996 року. Закінчив Криворізький коледж Національного авіаційного університету, стаж на військовій службі – два роки. Одружений.
  • Олег Заболотний народився 28 січня в 1981 року у місті Ключі Камчатської області. Закінчив Київський інститут військово-повітряних сил, загальний стаж служби 22 роки. Має сина. Його поховають в місті Калинівка Вінницької області.
  • Максим Мельнічок народився 13 січня 1983 року в Олександрії, закінчив Криворізький коледж Національного авіаційного університету. Одружений. Поховають військового на Новопилипівському цвинтарі.
  • Микола Воложський народився 3 вересня 1996 року у Світловодську. Закінчив Кременчуцький льотний коледж Національного авіаційного університету. Стаж роботи військового – п’ять років. Поховають у Світловодську. Дядько військового розповів Суспільному, влітку він мав одружитися.

Що відомо

З моменту вторгнення Росії в Україну, ракетний удар російських військ по аеродрому цивільної авіації в Олександрії – це четвертий обстріл Кіровоградської області. Двічі були авіаудари по аеродрому в Канатовому. Під час одного з них загинули семеро військових. 8 квітня з акваторії Чорного моря російські військові нанесли два ракетні удари. Поцілили в об’єкти критичної інфраструктури регіону. Загиблих не було.

На початок