Українські шпажисти здобули командну "бронзу" в драматичному фіналі етапа Кубка світу в Парижі

. FIE

Українці мало не втратили медаль на останніх хвилинах поєдинку, та все ж утримали перевагу.

Збірна України завоювала бронзову медаль на етапі Кубка світу з фехтування у столиці Франції Парижі. Українці піднялися на третю сходинку в чоловічих командних змаганнях серед шпажистів. "Синьо-жовтих" представляли Ігор Рейзлін, Ян Сич, Нікіта Кошман та Віталій Свистіль.

Україна розпочинала змагання з 1/8 фіналу, де впевнено обіграла Ізраїль із рахунком 45:31. У чвертьфіналі українці в один укол здолали Казахстан – 42:21, пробившись до 1/2-ї.

У півфіналі українська команда зазнала поразки від майбутніх переможців етапу – збірної Угорщини – 42:45. Але шпажисти лишалися в боротьбі за "бронзу", де зустрілися зі збірною Японії, яка в попередньому раунді поступилася Франції.

Медальний матч Україна розпочала впевнено й лідирувала впродовж майже всієї зустрічі. Перед останнім двобоєм, на який вийшов Ян Сич, українці вели 33:22. Проте чинний олімпійський чемпіон у команді Масару Ямада був близьким до того, аби зрівняти рахунок. Японець виконав 17 точних уколів, та йому забракло часу, щоб повністю відігратися. Україна перемогла всього на одне очко – 40:39.

фехтування
FIE
  • Відео медальних поєдинків у командній шпазі серед чоловіків на етапі Кубка світу в Парижі:

• Ігор Рейзлін – бронзовий призер Олімпійських ігор-2020 у особистій першості, дворазовий призер чемпіонату світу-2019 (командне "срібло", особиста "бронза"), віцечемпіон Європи-2011 у команді.
  • Ян Сич – дворазовий переможець етапів Кубка світу на юніорському рівні.
  • Нікіта Кошман – бронзовий призер юніорського етапа Кубка світу-2021 у Ташкенті.
  • Віталій Свистіль у цьому сезоні дебютував на рівні дорослого Кубка світу.