Біженки з України піддаються підвищеній загрозі насильства — посол США в ООН

Біженки з України піддаються підвищеній загрозі насильства — посол США в ООН

Біженки з України піддаються підвищеній загрозі насильства — посол США в ООН
. Українці у Кракові, 18.03.2022 / Фото: Getty Images

Біженці з України, 90% з яких становлять жінки та діти, піддаються підвищеній загрозі експлуатації та торгівлі людьми, відтак світ має докласти зусиль для їхнього захисту від насильства.

Про це заявила посол США при Організації Об’єднаних Націй Лінда Томас-Грінфілд під час дебатів у Радбезі ООН щодо становища жінок та дітей в Україні.

"Коли такі чоловіки, як президент Путін, починають війни, жінки та діти стають переміщеними особами. Жінки і діти зазнають травм, жінки й діти ґвалтуються і над ними знущаються, жінки і діти гинуть", — зазначила посадовиця.

За її словами, від початку збройної агресії проти України Росія бомбила дитячі будинки та пологові будинки.

"Ми бачили братські могили з мертвими дітьми, складеними один на одного. У п'ятницю російська ракета вразила залізничний вокзал, який використовувався для евакуації цивільних, переважно жінок і дітей. Журналісти Washington Post бачили щонайменше 20 загиблих, включаючи дітей, кінцівки та багаж були розкидані скрізь. Так виглядає війна Росії", — зауважила Лінда Томас-Грінфілд.

Пані посол зазначила, що 90% біженців з України становлять жінки та діти.

"Жінки в Україні піддаються підвищеному ризику гендерного насильства, зокрема зґвалтуванню, домаганню та сексуальної експлуатації", — наголосила вона.

Як зауважила Томас-Грінфілд, через це деякі дівчата коротко стрижуться, сподіваючись уникнути зґвалтування російськими військовими, а розділення сімей призводить до того, що дівчата піддаються підвищеному ризику сексуальної експлуатації та торгівлі людьми.

"Ми чули про торговців людьми, які націлені на жінок, коли ті шукають захисту за кордоном. Тому ініціатива Сполучених Штатів "Безпечно з самого початку" закликає всіх гуманітарних дійових осіб визначити пріоритети ресурсів і програм для боротьби з гендерним насильством з самого початку", — підкреслила посадовиця.

Відтак вона закликала до невідкладних активних дій для захисту біженців.

"Це — активна криза, яка посилюється з кожним днем. Нам потрібно негайно розпочати втручання, щоб запобігти гендерному насильству та реагувати на нього", — підсумувала пані посол.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 47. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок