У Ватикані відбулася Хресна хода, але без згадки про "примирення" України та Росії

У Ватикані відбулася Хресна хода, але без згадки про "примирення" України та Росії

У Ватикані відбулася Хресна хода, але без згадки про "примирення" України та Росії
Росіянка Альбіна та українка Ірина тримають хрест під час Хресної ходи в Колізеї, Ватикан, 15 квітня 2022 року. Фото: АР

Під час Хресної ходи в Колізеї 15 квітня, як і планувалося, хрест під час 13-ої стації тримали сім’ї українки та росіянки, що мало б символізувати "примирення" народів. Але текст роздумів на прохання Києва скасували.

Про це повідомив посол України у Ватикані Андрій Юраш.

"До аргументів української сторони (а офіційна заява і відповідна нота посольства України при Святому Престолі була першою у ряду інших подібних звернень) поставилися в Апостольській Столиці з увагою: замість запланованого розлогого тексту, в якому мала звучати теза і про "братські народи", було запропоновано помолитися в тиші", — зауважив він.

За словами Юраша, шансів, що Святий Престол змінить опублікований в офіційних джерелах текст і зміст Хресної ходи, було мало. "Але й скласти руки і нічого не робити також було неможливо", — додає посол.

Нагадаємо, 15 квітня в Колізеї на традиційній Хресній ході за участі Папи Римського у Ватикані вирішили вдатися до своєрідного примирення українців та росіян. Під час 13-ї стації, присвяченої роздумам про смерть Ісуса, хрест тримали сім’ї українки Ірини та росіянки Альбіни, які ще 20 років тому залишили свої країни та приїхали до Італії.

За задумом, цей крок мав би символізувати братні відносити між українцями та росіянами. Але в Україні така версія "примирення" викликала обурення зокрема посла України у Ватикані Андрія Юраша й очільника Української греко—католицької церкви Святослава.

Читайте також: Щоб миритися, треба бути живими ― Глава УГКЦ про спроби Ватикану примирити українців та росіян

Що відомо

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 52. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок