Фінляндія з "дуже високою ймовірністю" стане членом Північноатлантичного Альянсу на тлі вторгнення Росії в Україну. Про це в інтерв’ю Sky News заявила міністерка у справах Європи країни Тютті Туппурайнен.
За її словами, "народ Фінляндії вже зробив свій вибір", про що свідчать і результати соціологічних опитувань. Формальне рішення про приєднання країни до НАТО наразі не ухвалене, але це може статися "протягом тижнів" після парламентських обговорень.
"(Війна Росії проти України — ред.) стала для нас усіх тривожним дзвіночком. Йдеться не лише про фінів — це стосується всього безпекового кордону Європи", — вважає Туппурайнен.
Міністерка Фінляндії вважає, що швидкість вступу країни до Альянсу залежатиме від його членів — рішення мають ратифікувати парламенти кожної держави.
Водночас, коментуючи погрози з боку Росії відповісти на приєднання до НАТО діями в Балтійському регіоні, Туппурайнен заявила: "Ми чуємо все, що кажуть у Росії, але ухвалюємо власні рішення з огляду на власні інтереси й оцінку загальної ситуації".
Читайте також: Фінляндія планує вступ в НАТО. Кремль погрожує. Чи зупинить це країну — пояснює фінський експерт
Що відомо
- Фінляндія і Швеція оголосили, що планують вступати до НАТО. Це питання має вирішитись уже в червні — на саміті Альянсу в Мадриді. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві не в останню чергу на тлі війни Росії проти України. Кремль наголосив, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 51. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!