Церковний трибунал проти патріарха Кирила. Що це означає — розповідає священник УПЦ

Церковний трибунал проти патріарха Кирила. Що це означає — розповідає священник УПЦ

Ексклюзивно
Церковний трибунал проти патріарха Кирила. Що це означає — розповідає священник УПЦ
.

Священники Української православної церкви Московського патріархату ініціюють міжнародний церковний трибунал проти патріарха Кирила. В ефірі Українського радіо ситуацію пояснив клірик Дніпропетровської єпархії УПЦ, протоієрей Андрій Пінчук.

Що таке церковний трибунал і в яких межах він існує

Церковний трибунал має старовинну назву ― Собор предстоятелів давніх східних церков. Це п’ять людей: патріархи Константинопольський, Олександрійський, Антіохійський, Єрусалимський і предстоятель Кіпрської церкви. Цей церковний суд виконує функції суду найвищої інстанції для найвищих церковних сановників будь-якої православної церкви світу.

Ми звернулися саме до цього поважного Собору, який би в наш час назвали просто міжнародним церковним трибуналом, із проханням надати компетентну оцінку концепції "руского міра", яку відстоював, пропагував і проповідував патріарх Кирил. І якщо вона буде визнана єретичною ― в чому ми не маємо сумніву, адже ця концепція має всі ознаки єресі ― то щоб ті, хто їй служив, були притягнути до відповідальності згідно з чинним церковним законодавством.

Яка процедура позову до такого суду

Ми писали заяву, збирали під нею підписи, на даний момент їх 410. Сьогодні (14 квітня — ред.) закінчуємо збір підписів і завтра починаємо процедуру подання. Ми переклали цю заяву англійською та грецькою мовами і передамо її п’ятьом згаданим членам Собору предстоятелів давніх церков. А копії заяви англійською мовою розповсюдимо серед предстоятелів усіх інших православних церков світу, а також направимо патріарху Кирилу російською мовою, щоб він почитав і готувався.

На коли буде призначено засідання, як воно буде проходити, скільки сесій триватиме ― це вже не залежить від нас, а залежить від рішення членів Собору. Сподіваємось, вони не будуть зволікати, з огляду на страшні воєнні події, що їх сьогодні переживає Україна.

Читайте також: "Війна не може бути виправдана": настоятель Катерининської церкви отець Роман

Які закони і норми порушив патріарх Кирил

Найголовніше, про що ми говоримо у зверненні, це ознаки єресі у сповідуваній Кирилом концепції "руского міра", а саме ― єресі етнофілетизму. Ця єресь була засуджена православною церквою ще наприкінці ХІХ століття. Суть її в тому, що загальноцерковні інтереси, євангельські чесноти та ідеали приносяться в жертву національно-політичним інтересам.

Різновидом єресі етнофілетизму є "рускій мір". І ми просимо східних патріархів розглянути покроково ті висловлювання і засади, які озвучував Кирил протягом свого понтифікату, надати їм православну оцінку.

Ми сподіваємося, що після засудження самої єресі її носії також підпадатимуть під таке засудження. Їм потрібно буде або покаятися і виправити своє ставлення до цієї теорії, або вони мають бути відсторонені від церковного служіння. Крім того, це дуже важлива процедура, адже ідея-концепція "рускій мір" стала підґрунтям, фундаментом, витоком цієї страшної загарбницької війни. Вона стала виправданням численних злочинів, що їх сьогодні засуджує весь світ.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 50. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок