На Тернопільщині дві парафії вийшли з московського патріархату

На Тернопільщині дві парафії вийшли з московського патріархату

На Тернопільщині дві парафії вийшли з московського патріархату
Автор: Віра Касіян

Дві парафії на Шумщині перейшли з московського патріархату до Православної церкви України. Про це розповів Суспільному Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.

За його словами, це – парафія Покрови Божої Матері у селі Боложівка та святого великомученика Димитрія Солунського в селі Жолобки.

На Тернопільщині дві церкви вийшли з московського патріархату
Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор. Суспільне Тенрнопіль

"Від початку активних бойових дій, протягом 50-ти днів на Тернопільщині в багатьох громадах відбувалися процеси, коли люди, які чекали нагоди, щоби зробити крок до об'єднання з Православною церквою України, нарешті зрозуміли: пора це зробити. І в багатьох громадах, які сьогодні ще знаходяться в московському патріархаті, відбуваються збори. Люди обговорюють ситуацію, яка склалася у зв'язку з російською агресією. На багатьох зборах ухвалюють рішення про перехід з московського патріархату до Православної церкви України. Зокрема, за останні півтора місяці ми можемо говорити про чотири громади, які перейшли до ПЦУ. Ще у двох випадках, де була почерговість і паства ділилася на ПЦУ і УПЦ МП, відбулося об'єднання цих громад. Таким чином, сьогодні ми можемо говорити про шість таких місць, де ці події відбулися", – сказав Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор.

На Тернопільщині дві церкви вийшли з московського патріархату
Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор вручає указ про прийняття до складу єпархії. Автор: Віра Касіян

Голова Шумської громади Вадим Боярський розповів, у Жолобках проживає 472 людини, у Боложівці – 798. У Жолобках, окрім православної церкви московського патріархату, є ще протестантська, а в Боложівці була лише православна.

"Всі жителі села зібралися і досить демократично прийняли рішення про перехід до Православної церкви України. Рішення прийняли більшістю. Понад дві третіх проголосували за перехід", – говорить Вадим Боярський.

На Тернопільщині дві церкви вийшли з московського патріархату
Громада отримала указ про перехід до Православної церкви України. Автор: Віра Касіян

В обласному управлінні релігій та національностей цих переходів ще не зареєстрували, повідомив начальник управління Ігор Кульчицький. За його словами, громади ще не подали всіх документів. Загалом на Тернопільщині є майже 90 церков московського патріархату, сказав Кульчицький.

Читати також

На початок